Amazon’un talep üzerine üretim patenti

Amazon, talep üzerine üretim sistemiyle, müşterilere kıyafet satışı sürecini daha düşük maliyetli hale getirmek için patent aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon, talep üzerine üretim sistemiyle, müşterilere kıyafet satışı sürecini daha düşük maliyetli hale getirmek için patent aldı. Sistem sayesinde bir kıyafet sadece talep edildiği zaman üretilecek. Şirket bu patent fikrini 2015’in aralık ayında onay için sunmuştu.

Geleneksel olarak bir kıyafet şirketi, dükkan raflarına yerleştirilecek ürünler önceden üretir ve bu ürünlerin satılmasını bekler. Bu yöntem bazı ürünlerin haftalarca rafta beklemesine sebep oluyor.

Yeni otomatik sistem ise ürünü talep geldiği anda üretmek üzerine kurulu. Müşteri bir ürünü satın almak istediğinde sipariş verince üretilen ürün daha sonra müşterinin adresine gönderilebiliyor. Böylece depoları dolu tutmak için değil, sadece satış yapmak için kıyafet üretilmiş oluyor.

Eğer süreç esnasında bir sorun çıkarsa, süreci takip eden bir kamera, teknisyenlere durumu bildirerek müdahale edilmesini sağlıyor.

Kaynak: PSFK

Geleneksel olarak bir kıyafet şirketi, dükkan raflarına yerleştirilecek ürünler önceden üretir ve bu ürünlerin satılmasını bekler. Bu yöntem bazı ürünlerin haftalarca rafta beklemesine sebep oluyor. Amazon’un patentini aldığı yeni otomatik sistem ise ürünü talep geldiği anda üretmek üzerine kurulu. Müşteri bir ürünü satın almak istediğinde sipariş verince üretilen ürün daha sonra müşterinin adresine gönderilebiliyor. Böylece depoları dolu tutmak için değil, sadece satış yapmak için kıyafet üretilmiş oluyor.Bir yanıt

  1. Limon Kolonyası avatarı
    Limon Kolonyası

    Güzel bir uygulama, asıl önemlisi yiyecekler için olmalı, umarım onu da başarırlar.

Yorumunuz: