Amazon İtalya’da vergi kaçırmakla suçlanıyor

Milano vergi polisi, Amazon’un, İtalya’da toplam 130 milyon Avro (yaklaşık 500 milyon lira) değerinde vergi kaçırdığını söyledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Milano vergi polisi, dünyanın en büyük çevrimiçi perakende satış servisi Amazon’un, İtalya’da toplam 130 milyon Avro (yaklaşık 500 milyon lira) değerinde vergi kaçırdığını söyledi. Ödenmediği söylenen bu vergilerin 2011-2015 yılları arasındaki döneme ait olduğu belirtildi. Amazon bu dönemde İtalya’da yaklaşık 2,5 milyar Avro’luk (9,6 milyar Lira) satış yapmıştı.

Vergi polisinin bulgularının Milano savcılarına iletildiği belirtildi. Amazon, herhangi bir şekilde vergi kaçırmadığına dair bir açıklama yayınladı ve İtalya’da elde ettiği karın düşük görünmesinin sebebi olarak şirketin İtalya’da yaptığı hatrı sayılır yatırımları gösterdi.

Kaynak: Reuters

Milano vergi polisi, dünyanın en büyük çevrimiçi perakende satış servisi Amazon’un, İtalya’da toplam 130 milyon Avro (yaklaşık 500 milyon lira) değerinde vergi kaçırdığını söyledi. Amazon ise ülkede yaptığı yatırımları öne sürerek, şirketin İtalya’da elde ettiği karın düşük olduğunu belirtti.Yorumunuz: