Akıllı yoga taytı

Wearable X tarafından tasarlanan Nadi X adlı akıllı yoga taytı, kullanıcının hareketleri doğru yapması için titreşimlerle kullanıcıyı yönlendiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir yoga dersinde yoga yaparken başınızdaki eğitmen, her hareketin nasıl yapılması gerektiği konusunda sizi yönlendirebiliyor. Ancak evde kendi başınıza yoga yapıyorsanız hareketin doğru olup olmadığını anlamanız mümkün değil. Nadi X akıllı yoga taytı tam olarak bu amaçla üretildi. Bu tayt üzerinize giydiğiniz bir eğitmen gibi.

Manhattan merkezli Wearable X adlı şirket tarafından tasarlanan ve elde yıkanabilen bu taytlar beş adet ivmeölçer ve kalçada, dizlerde ve bileklerde bulunan motorize titreşimli paneller barındırıyor. Güç kaynağı olarak, sol dizin altına yerleştirilen şarj edilebilir bir batarya kullanılıyor. Batarya tek bir şarjla taytı 90 dakika boyunca kullanmanızı sağlıyor.

Uygulama ile destek oluyor

Sistemin ayrıca bir iOS uygulaması da bulunuyor (Android versiyonu geliştirme aşamasında). Uygulama sizi sesli ve görsel olarak kütüphanesindeki yoga hareketleri için yönlendiriyor.

Bluetooth Düşük Enerji teknolojisi kullanan ivmeölçerler veriyi uygulamaya gönderiyor. Uygulama ivmeölçerlerin farklı noktalardan gönderdiği verileri inceleyerek şu anda hangi pozisyonda durduğunuzu algılıyor ve o pozisyonda kullanılması gereken kaslara titreşim gönderiyor.

Uygulama ayrıca kullanıcının gelişimini de not ediyor, kullanıcıya denemesi için yeni hareketler öneriyor ve nasıl gelişebilecekleri konusunda ipucu veriyor. Ayrıca kullanıcı uygulama üzerinden titreşimlerin şiddetini ayarlayabiliyor.

Ön siparişle 229 Dolar

İlk olarak geçtiğimiz yıl duyurulan Nadi X tayt şimdi Kickstarter üzerinden ön siparişleri kabul ediyor. 229 Dolar ödeyerek bir adet tayt ve uygulamaya bir yıllık abonelik alabiliyorsunuz. Ürün piyasaya çıktığında bunun için 370 Dolar ödemek gerekecek. Eğer işler planlandığı gibi giderse Aralık ayında ilk teslimatların yapılması hedefleniyor.

Bu ürünle ilgilenenler ayrıca SmartMat‘i de deneyebilir. Basınç algılayıcılarla donatılan bu yoga matı da aynı şekilde kullanıcıları hareketleri doğru yapmaları konusunda yönlendirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: New Atlas

Wearable X tarafından tasarlanan Nadi X adlı akıllı yoga taytı, kullanıcının hareketleri doğru yapması için titreşimlerle kullanıcıyı yönlendiriyor. Elde yıkanabilen bu taytlar beş adet ivmeölçer ve kalçada, dizlerde ve bileklerde bulunan motorize titreşimli paneller barındırıyor. Güç kaynağı olarak, sol dizin altına yerleştirilen şarj edilebilir bir batarya kullanılıyor. Sistemin ayrıca bir iOS uygulaması da bulunuyor (Android versiyonu geliştirme aşamasında). Uygulama sizi sesli ve görsel olarak kütüphanesindeki yoga hareketleri için yönlendiriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği