Akıllı telefonları uydu telefonlarına çevirmek mümkün

SatSleeve adlı akıllı telefon kılıfı, akıllı telefonunuzu bir uydu telefonuna dönüştürmenizi sağlıyor. Böylece telefonu her yerde kullanmak mümkün oluyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Şehir merkezinde bulunan bazı noktalarda telefonlar çekmeyebiliyorken Everest’in tepesinde cep telefonuyla konuşabilen insanlar var. Bunu mümkün kılan şey ise dünyanın her noktasında kullanılabilen uydu telefonları. Bugüne kadar, telefonunuzun her yerde kullanılabilmesini sağlamanın tek yöntemi uydu telefonu kullanmaktı ancak artık akıllı telefonunuzu bir uydu telefonuna dönüştürmenin bir yöntemi var.

Thuraya SatSleeve adlı ürün, içine yerleştirilen akıllı telefonları birer uydu telefonuna dönüştürerek her yerde sorunsuzca kullanılabilmesini sağlıyor. Tek yapmanız gereken telefonu kılıfa yerleştirmek. Uydu telefonu ile arama yapabilir, SMS gönderebilir hatta internete erişebilirsiniz. Bu uygulamanın yaygın olarak kullanılmamasının sebebi, uydu iletişiminin çok pahalı olması. Uydu telefonu ile yapacağınız fazla uzun bir görüşme, telefonu satsanız bile ödeyemeyeceğiniz bir fatura gelmesine sebep olabilir. Eğer uydu iletişimini kullanmayı düşünüyorsanız dakika başına birkaç dolarlık faturayı göze almanız gerekiyor.

SatSleeve üç farklı seçenekle sunuluyor:

iPhone için SatSleeve: iPhone 5/5s için bir adaptör paketin içinde yer alıyor. Ayrıca iPhone 4/4S ve iPhone 6/6S için de uygun adaptörler bulunabiliyor.

Android için SatSleeve: Samsung Galaxy S4 için bir adaptör paketin içinde yer alıyor. Ayrıca SAmsung Galaxy S3 ve S5 için de uygun adaptörler bulunabiliyor.

SatSleeve+: Pek çok Android cihaz ve iPhone ile uyumlu olarak kullanılabilen evrensel bir kılıf.

Taşınabilir şarj görevi de görüyor

SatSleeve ayrıca akıllı telefonunuzun pil ömrünü iki katına çıkarabilecek kadar büyük bir batarya işlevi de görüyor. Dilerseniz kılıfın dış yüzeyini güneş panelli olarak da satın alabiliyorsunuz. Böylece telefonu şarj etmek zorunda kalmadan maceraya atılabilir ve dilediğiniz zaman telefonunuzu kullanabileceğinizi bilerek içinde bulunduğunuz ortamın keyfini çıkarabilirsiniz.

Tabii ki bu kadar özellik için ciddi bir ödeme yapmak da gerekiyor. 499 Dolar’a (yaklaşık bin 810 Lira) satılan SatSleeve müşterilerinden yeni bir akıllı telefon parası talep ediyor. Ancak telefonun çekmediği noktalarda zor durumda kalma ihtimaliniz bulunuyorsa bu kılıf tam olarak istediğiniz şey olabilir.

Kaynak: ZDNet

Bugüne kadar, telefonunuzun her yerde kullanılabilmesini sağlamanın tek yöntemi uydu telefonu kullanmaktı ancak artık akıllı telefonunuzu bir uydu telefonuna dönüştürmenin bir yöntemi var. Thuraya SatSleeve adlı ürün, içine yerleştirilen akıllı telefonları birer uydu telefonuna dönüştürerek her yerde sorunsuzca kullanılabilmesini sağlıyor. Tek yapmanız gereken telefonu kılıfa yerleştirmek. Uydu telefonu ile arama yapabilir, SMS gönderebilir hatta internete erişebilirsiniz. Bu uygulamanın yaygın olarak kullanılmamasının sebebi, uydu iletişiminin çok pahalı olması. Uydu telefonu ile yapacağınız fazla uzun bir görüşme, telefonu satsanız bile ödeyemeyeceğiniz bir fatura gelmesine sebep olabilir. Eğer uydu iletişimini kullanmayı düşünüyorsanız dakika başına birkaç dolarlık faturayı göze almanız gerekiyor.

4 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği