Akıllı telefonlarda üçüncü boyuta doğru

ABD'li telekomünikasyon şirketleri AT&T ve Verizon bu hafta yaptıkları açıklamada bu yıl içinde holografik akıllı telefon satmaya başlayacaklarını duyurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’li telekomünikasyon şirketleri AT&T ve Verizon bu hafta yaptıkları açıklamada bu yıl içinde holografik akıllı telefon satmaya başlayacaklarını duyurdu. The Red Hydrogen One adlı telefon, video ekipmanı üreten Red şirketinin ilk telefonu olacak. Android işletim sistemi kullanan telefonun en büyük özelliği ‘holografik görüntü’. Bu özellik sayesinde telefon özel gözlüklere ihtiyaç duymadan izlenebilen 3 boyutlu görüntüleri yansıtabilecek. Görüntüler yanlardan ya da arkadan da izlenebilecek. Özel el hareketleri ile görüntülerle etkileşime girmek de mümkün olacak. Telefon ayrıca üç boyutlu görüntü kaydetmek için kamera sistemine de sahip olacak.

Üreticiler, müşterileri telefonlarını yenilemeye ikna etmek için telefonlara su geçirmezlik ya da hareketli kaka emojisi gibi bir çok yeni özellik getirmeye devam ediyor. Görüntüleri üç boyutlu olarak havaya yansıtan bir sistem sadece havalı bir özellik mi yoksa pratik uygulamaları olacak mı bunu zaman gösterecek.

Alüminyum ve titanyum kasa seçeneği

AT&T’ye göre elefon bu yazın sonunda satışa çıkacak. İki şirketten de telefonun fiyatına dair bir açıklama gelmedi. Ancak ön satışlar sırasında alüminyum modelin bin 295 Dolar titanyum modelin ise bin 595 Dolar olması bekleniyor.

Cihazın aslında 2018’in başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak bu tarih ileri ertelendi. Şirket 18 Mayıs’ta Los Angeles’taki bir etkinlikte telefonu tanıttı.

Kaynak: CNN

ABD'li telekomünikasyon şirketleri AT&T ve Verizon bu hafta yaptıkları açıklamada bu yıl içinde holografik akıllı telefon satmaya başlayacaklarını duyurdu. The Red Hydrogen One adlı telefon, video ekipmanı üreten Red şirketinin ilk telefonu olacak. Android işletim sistemi kullanan telefonun en büyük özelliği 'holografik görüntü'. Bu özellik sayesinde telefon özel gözlüklere ihtiyaç duymadan izlenebilen 3 boyutlu görüntüleri yansıtabilecek. Görüntüler yanlardan ya da arkadan da izlenebilecek. Özel el hareketleri ile görüntülerle etkileşime girmek de mümkün olacak. Telefon ayrıca üç boyutlu görüntü kaydetmek için kamera sistemine de sahip olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği