Akıllı telefona dönüşebilen akıllı saat

"Akıllı telefona dönüşebilen bir akıllı saat sahibi olmak varken neden ikisini ayrı ayrı taşıyasınız ki?" düşüncesiyle yola çıkan Shell, bu ayın sonunda Indiegogo'da görebileceğimiz iki işlevli bir mobil elektronik cihaz üzerinde çalışıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

“Akıllı telefona dönüşebilen bir akıllı saat sahibi olmak varken neden ikisini ayrı ayrı taşıyasınız ki?” düşüncesiyle yola çıkan Shell, bu ayın sonunda Indiegogo’da görebileceğimiz iki işlevli bir mobil elektronik cihaz üzerinde çalışıyor.

Shell adlı cihaz, saat olarak kullanılırken normal bir saat gibi bileğinizde duruyor. 4G Android telefon olarak kullanmak istediğinizde ise yerinden çıkarıp, her ikisi de anten görevi gören mikrofon ve hoparlör ‘kanatlarını’ açığa çıkarıyorsunuz. Bu akıllı telefon/akıllı saat, 360 derece döndürülebilen 12 megapiksel bir kameraya sahip.

Cihazın pil ömrüyle ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı fakat mikrofon ve hoparlör görevi gören kanatları sallayarak cihazdaki dahili jeneratör sayesinde Shell’i şarj edebiliyorsunuz. Bu şekilde 3-5 dakikalık bir şarj ömrü elde edilebildiği söyleniyor. Cihazın sunduğu diğer özellikler arasında tamamen su geçirmez tasarım, Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve GSM var. Shell’in kitle fonlama kampanyası 31 Ocak’ta başlayacak.

Kaynak: New Atlas

Shell adlı cihaz, saat olarak kullanılırken normal bir saat gibi bileğinizde duruyor. 4G Android telefon olarak kullanmak istediğinizde ise yerinden çıkarıp, her ikisi de anten görevi gören mikrofon ve hoparlör 'kanatlarını' açığa çıkarıyorsunuz. Bu akıllı telefon/akıllı saat, 360 derece döndürülebilen 12 megapiksel bir kameraya sahip. Cihazın pil ömrüyle ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı fakat mikrofon ve hoparlör görevi gören kanatları sallayarak cihazdaki dahili jeneratör sayesinde Shell'i şarj edebiliyorsunuz. Bu şekilde 3-5 dakikalık bir şarj ömrü elde edilebildiği söyleniyor. Shell'in kitle fonlama kampanyası 31 Ocak'ta başlayacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği