Akıllı gözlük mağazası

Kanadalı girişim North geçtiğimiz ay tanıttığı akıllı gözlüklerini ABD'de New York ve Kanada'da Toronto şehirlerinde açtığı mağazalarda satışa sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kanadalı girişim North -eski adıyla Thalmic Labs- geçtiğimiz ay tanıttığı akıllı gözlüklerini ABD’de New York ve Kanada’da Toronto şehirlerinde açtığı mağazalarda satışa sundu. Focals adı verilen şeffaf holografik ekranları bulunan gözlükler tanesi 1000 Dolar’dan satılıyor.

North’un en yeni giyilebilir teknoloji ürünü olan Focals, akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmadan bazı genel görevleri tamamlamanızı sağlıyor. Holografik ekranında bilgileri göstermenin yanı sıra Focals’ın mikrofonu da sesli komutları cihaza iletmenize imkan veriyor. Cihaza bağlı olarak çalışan bir yüzük sayesinde de elinizi kaldırmadan gözlükle etkileşim kurmanız mümkün.

Focals telefonunuza gelen mesajları görmenizi ve yanıtlamanızı, gideceğiniz noktaya yol tarifi almanızı ve Uber çağırmanızı sağlıyor. Alexa sesli asistan ile donatılmış cihaz sayesinde diğer internete bağlı akıllı ev aletlerinizle de iletişime geçebiliyorsunuz.

Biraz beklemek gerekebilir

Focals şu anda iki farklı şekilde ve üç renk seçeneğiyle sunuluyor. The Classic seçeneği, geleneksel köşeli çerçeveye modern bir yaklaşımla tasarlanmış ve Aralık ayından itibaren müşterilere teslim edilmeye başlayacak. Yuvarlak ve daha kalın çerçeveler ise 2019’un başında piyasaya sürülecek.

Eğer halihazırda numaralı gözlük kullanıyorsanız, Focals satın almak için biraz beklemeniz gerekiyor. Focals’ın numaralı camlar kullanan versiyonu henüz geliştirilmedi ve herhangi bir tanıtım tarihi de duyurulmadı. Gözlükleri internet üzerinden ön siparişle almak mümkün ancak yine de mağazalardan birine gidip gözlüğü kendinize göre ayarlatmanız gerekiyor. Her gözlük kişiye özel yapıldığı için internet üzerinden sipariş vermek mümkün değil. Müşteriler ayrıca ön sipariş vererek kendi bölgelerinde de bir North mağazası açılmasını bekleyebilir.

Kaynak: Digital Trends

Kanadalı girişim North -eski adıyla Thalmic Labs- geçtiğimiz ay tanıttığı akıllı gözlüklerini ABD'de New York ve Kanada'da Toronto şehirlerinde açtığı mağazalarda satışa sundu. Focals adı verilen şeffaf holografik ekranları bulunan gözlükler tanesi 1000 Dolar'dan satılıyor. Focals, akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmadan bazı genel görevleri tamamlamanızı sağlıyor. Holografik ekranında bilgileri göstermenin yanı sıra Focals'ın mikrofonu da sesli komutları cihaza iletmenize imkan veriyor. Cihaza bağlı olarak çalışan bir yüzük sayesinde de elinizi kaldırmadan gözlükle etkileşim kurmanız mümkün.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği