Airbnb ve butik otel arası bir girişim: The Guild

The Guild, büyük şehirlerde şehir merkezinde daireler kiralayıp dört yıldızlı otel hizmeti veriyor. Daireler ev konforuyla otel imkanlarını birleştiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Seyahate çıktığınızda konaklama seçenekleri konusunda oldukça titiz biriyseniz, bugünlerde daha önce hiç olmadığı kadar fazla seçeneğiniz var. Klasik oteller, pansiyonlar ve hostellerin yanı sıra, Airbnb gibi servisler üzerinden farklı deneyimler yaşamak ya da yerel halktan birinin evinde konaklamak mümkün.

The Guild de bu kalabalık sektörde farklı bir hizmet sunmanın arayışı içinde. Şirket şehir merkezinde bir apartman dairesi kiralıyor ve bu daireyi lüks bir otel odasına çeviriyor. Böylece ziyaretçiler hem şehrin imkanlarından yararlanabiliyor hem de evlerindeki rahatlığı başka şehirlerde de bulabiliyor. Üstelik Airbnb gibi hizmetlerin bazı bölgelerde yasalarla yaşadığı problemlerle karşılaşmaktan çekinmeye de gerek yok çünkü şirket tüm daireleri için otel lisansı alıyor. Böylece başka birinin evinde değil, gerçek bir otelde konaklamış oluyorsunuz.

Henüz sadece ABD’de

Şimdilik ABD’nin Austin, Dallas, Miami ve Cincinatti şehirlerinde hizmet veren şirket yakında Denver şehrinde de bir apartman dairesini kullanıma açmayı planlıyor.

Özel tasarlanan daireler, dört yıldızlı otel standartlarına uygun olarak düzenleniyor. Geceliği 150 ila 300 Dolar arasında değişen odalarda uzun süre konaklamak da mümkün ama ziyaretçiler genellikle 2-3 gün kalıyor.

Tüm hizmetler internet üzerinden

Dairelerde oda servisi yok ama evde hangi yiyeceklerin olmasını istiyorsanız daireyi kiralarken talep etmeniz halinde istediğiniz yiyecekler siz gelmeden dolaba dolduruluyor. Mutfakta yemek yapmak için her türlü malzeme mevcut.

Ziyaretçiler internet üzerinden rezervasyon yapıp dairenin konum ve giriş bilgilerini yine internet üzerinden alabiliyor. Anahtar yerine, her ziyaretçiyle birlikte değişen kapı şifresi kullanan daireye erişmek için herhangi bir yetkiliyle yüzyüze görüşmeye gerek kalmıyor. Ama talep edilirse 24 saat erişilebilen mesajlaşma hizmeti üzerinden bir görevliyle iletişime geçmek de mümkün. Ödemeyi de internet üzerinden yaparak, hiçbir The Guild yetkilisiyle görüşmeden daireyi kullanıp çıkabilirsiniz.

The Guild aslında bu evleri Airbnb üzerinden de kiralayabilir ancak şimdilik şirket kendi hizmetini sunmak istiyor. Evlere Expedia gibi otel rezervasyon şirketlerinin servisi üzerinden ya da The Guild’in kendi sitesinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: Quartz

The Guild kalabalık konaklama sektöründe farklı bir hizmet sunmanın arayışı içinde. Şirket şehir merkezinde bir apartman dairesi kiralıyor ve bu daireyi lüks bir otel odasına çeviriyor. Böylece ziyaretçiler hem şehrin imkanlarından yararlanabiliyor hem de evlerindeki rahatlığı başka şehirlerde de bulabiliyor. Üstelik Airbnb gibi hizmetlerin bazı bölgelerde yasalarla yaşadığı problemlerle karşılaşmaktan çekinmeye de gerek yok çünkü şirket tüm daireleri için otel lisansı alıyor. Böylece başka birinin evinde değil, gerçek bir otelde konaklamış oluyorsunuz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği