Adidas bira geçirmez ayakkabı üretti

Adidas, her yıl Almanya'nın Münih şehrinde düzenlenen Oktoberfest bira festivali için biraya ve kusmuğa dayanıklı bir ayakkabı üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Oktoberfest Almanya’nın Münih şehrinde her yıl düzenlenen bir bira festivali. İki hafta sonra başlayacak festival için yapılan hazırlıklara Adidas da dahil oldu. Alman spor giyim markası, München adını verdiği yeni ayakkabılarını festival öncesinde satışa sundu.

Ayakkabı sadece festivalin popülerliğinden faydalanmayı amaçlamıyor. Adidas München adının hakkını vermek için ayakkabıyı Oktoberfest’e uygun olarak biraya ve kusmuğa dayanıklı şekilde üretti. Bira festivalinde illa ki birilerinin birayı fazla kaçırıp sağa sola bira dökeceği ya da midesi bulananların her zaman tuvalete koşmaya zaman bulamayacağı düşünüldüğünde Adidas’ın ayakkabıları oldukça işe yarayabilir.

Ortamın ruhuna uygun

En iyi deriden üretilen München, koyu kahverengi olarak belirlenen rengini Bavarya eyaletinin klasik deri pantolonlarından alıyor. Ayakkabının üzerinde altın harflerle Almanca’da ‘şerefe’ anlamına gelen ‘Prost’ kelimesi yer alıyor. Adidas’ın klasik üç çizgisi de yine altın renginde.

Üretim amacına uygun olarak, bir çift Adidas München sipariş edenlere 43einhalb x Rastal bira bardağı hediye ediliyor. Ayakkabının satış fiyatı İngiltere mağazasında 160 Sterlin (716 Lira) olarak belirlenmiş.

Kaynak: Business Insider

Oktoberfest Almanya'nın Münih şehrinde her yıl düzenlenen bir bira festivali. İki hafta sonra başlayacak festival için yapılan hazırlıklara Adidas da dahil oldu. Alman spor giyim markası, München adını verdiği yeni ayakkabılarını festival öncesinde satışa sundu. Ayakkabı sadece festivalin popülerliğinden faydalanmayı amaçlamıyor. Adidas München adının hakkını vermek için ayakkabıyı Oktoberfest'e uygun olarak biraya ve kusmuğa dayanıklı şekilde üretti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği