Accenture, Adaptly’yi satın alıyor

Accenture, dijital reklam şirketi Adaptly’yi bünyesine katma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Accenture, dijital reklam şirketi Adaptly’yi bünyesine katma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. 2010’da kurulan Adaptly, şirketlerin farklı sosyal medya siteleri üzerinde reklam vermelerini sağlayan araçlar üretiyor. Accenture bünyesine girme konusunda bir blog yazısı yayımlayan şirketin adına kurucu ortağı ve CEO Nikhil Sethi, şirketin misyonunun değişmediğini, Google ve Amazon’un reklam platformlarının desteğini genişlettiklerini ve aynı zamanda bir dizi yaratıcı teknoloji çözümleri ile medya satın alma kolunu güçlendirdiklerini belirtti.

Adaptly son birkaç yıldır çok göz önünde değildi ama 150 çalışanı bulunan şirket Chico’s, Mazda, Prudential ve Sprint gibi büyük şirketlerle çalışıyordu. Anlaşma tamamlandığında Adaptly, Accenture’un dijital pazarlama kolu Accenture Interactive Operations’ın bir parçası olacak.

İş birliği yeni imkanlar sunacak

Sethi “Yeni tüketici deneyimleri ortaya çıktıkça ve dijital platformlar doğdukça, görevimiz daima markaların insanlarla yeni ve güçlü yöntemler kullanarak buluşmasını sağlamak olacak. Accenture’un bir parçası olmak heyecan verici çünkü birlikte kilit platform ortaklıklarımızı geliştirme, müşterilerimiz için daha fazla şeffaflık ve etkinlik sunma ve onlara daha yüksek etkili deneyimler ulaştırma imkanına sahip olacağız.” diyor.

Anlaşmanın finansal koşulları konusunda bir bilgilendirme yapılmadı. Adaptly’nin 2012’den bu yana herhangi bir yatırımcıdan fon almadığı düşünülüyor. 2012’de Adaptly’ye yatırım yapan şirketler arasında Valhalla Partners, Time Warner Investments, First Round Capital, Charles River Ventures ve Lerer Hippeau vardı.

Kaynak: TechCrunch

Accenture, dijital reklam şirketi Adaptly’yi bünyesine katma konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. 2010’da kurulan Adaptly, şirketlerin farklı sosyal medya siteleri üzerinde reklam vermelerini sağlayan araçlar üretiyor. Adaply bu iş birliğinin kilit platform ortaklıklarını geliştirme, müşteriler için daha fazla şeffaflık ve etkinlik sunma ve onlara daha yüksek etkili deneyimler ulaştırma imkanı sunacağını belirtiyor.Yorumunuz: