ABD’de Netflix üyeleri 2019’da da Friends izleyebilecek

ABD'de Netflix'in Friends dizisini 1 Ocak'ta kaldırma kararı infial yarattı. Daha sonra yapılan açıklamada dizinin bir yıl daha yayınlanacağı duyuruldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın en popüler komedi dizilerinden biri olan Friends, yayınlandığı tarihlerin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen gündemi meşgul edebiliyor. Netflix’in ABD versiyonunda, dizinin 1 Ocak 2019’da platformdan kaldırılacağı ibaresinin yer almasının ardından dizinin hayranları çok büyük tepki gösterdi. Bunun üzerinde Netflix yeni bir açıklama ile dizinin 2019 yılında da platformda yer alacağını açıkladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada “Tatil Armadillosu dileğinizi kabul etti: Friends 2019’da da sizlerle birlikte olacak” ifadeleri ile birlikte dizide Ross karakterinin Noel Baba kostümü bulamadığı için uydurduğu Tatil Armadillosu görseline yer verildi.

ABD dışındaki Friends hayranları ise bu tartışmalardan etkilenmedi çünkü dizinin kaldırılacağı uyarısı Netflix’in Kanada, Fransa, Birleşik Krallık ya da İrlanda versiyonlarında görülmedi.

Uyarı Netflix Türkiye’de de görülmedi zira Netflix Türkiye bizlere Friends gibi popüler dizileri sunmuyor. VPN kullanarak diğer ülkelerdeki içerikleri izlememeniz için de Netflix elinden geleni yapıyor. Ama isterseniz (son sezonları nedense Türkiye’de Netflix üzerinden izlenemeyen) ‘Orange is the New Black’ gibi orijinal Netflix dizilerinin ilk sezonlarını izleyebilirsiniz.

WarnerMedia Netflix’te Friends’in sonu olabilir

Netflix Friends’in 1 Ocak’ta yayından kaldırılması kararının neye göre alındığını ya da daha sonra neden kararın değiştirildiğini açıklamadı ancak ABD’de telekomünikasyon hizmeti veren AT&T yakın zamanda WarnerMedia adıyla yeni bir platform kurmaya hazırlanıyor. Bu servisin 2019’un sonunda ABD’de hizmete girmesi bekleniyor. Yeni platform, Warner Bros’un en çok bilinen televizyon dizilerinden biri olan Friends’in yayın haklarına tek başına sahip olmak isteyebilir. Sebebi ne olursa olsun sorun şimdilik çözülmüş gibi görünüyor. Ama WarnerMedia kullanıma girdikten sonra Netflix’in Friends anlaşması tekrar yenilenmeyebilir.

Kaynak: Engadget

Dünyanın en popüler komedi dizilerinden biri olan Friends, yayınlandığı tarihlerin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen gündemi meşgul edebiliyor. Netflix'in ABD versiyonunda, dizinin 1 Ocak 2019'da platformdan kaldırılacağı ibaresinin yer almasının ardından dizinin hayranları çok büyük tepki gösterdi. Bunun üzerinde Netflix yeni bir açıklama ile dizinin 2019 yılında da platformda yer alacağını açıkladı.

Etiketler:

1 Yorum

  • İki Friends bölümü arasında bu habere denk gelmek guzel :) –Ben BeIN’den (Digiturk) izliyorum. Bu, diziyi 5. kere işleyişim. Ama hayat uzun, nice Friends tekrarlarına!

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği