3D tarayıcılarla kişiye özel bileklikler

Pieter Smakman'ın Curatio adıyla geliştirdiği 3D tarayacı objelerin sadece bir bölümünü tarayarak işleme özelliğine sahip. Kullanım alanlarıysa muhtelif.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Birçok 3D tarayıcı, objeleri bütün olarak taramak için tasarlanmış halde. Yani bu tarayıcılar ile bir nesnenin istediğiniz bir bölümünü tarayamıyorsunuz. Ancak Pieter Smakman bunun için iyi bir yöntem bulmuş gibi görünüyor. Sipariş üstüne tasarladığı Curatio adlı 3D tarayıcı ile sadece elinizin 3D modelini çıkartabiliyorsunuz. Bunun için elinizi dairesel bir tarayıcı içine uzatmanız yeterli. Emsalleri gibi bir cihazın etrafında dönmenize (ya da onun sizin etrafınızda dönmesine) gerek yok.

Curatio henüz türünün tek örneği ve sadece 1 adet üretildi. İleride satın alınabilecek bir cihaza dönüşüp dönüşmeyeceği henüz belli değil. Eğer üretimine geçerse tıptan tekstile, takı tasarımından aksesuarlara kadar birçok sektörde yer bulacağı da aşikar.

Şimdiye kadar üretilen 3D tarayıcılarda nesnenin bir bölümünü taratma özelliği yoktu. Pieter Smakman'ın geliştirdiği 3D tarayıcısıyla bu sorun için yeni bir adım atıldı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği