284 milyar Dolarlık elektrik faturası

ABD’de yaşayan Mary Horomanski ‘büyük’ bir yılbaşı hediyesi aldı: 284 milyar Dolarlık elektrik faturası.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’de yaşayan Mary Horomanski ‘büyük’ bir yılbaşı hediyesi aldı: 284 milyar Dolarlık elektrik faturası. Yani Macaristan ve Güney Afrika’nın milli gelirinden daha fazla… Horomanski ise olayı The Erie Times-News’a şöyle anlattı: “Gözlerim yerlerinden fırladı. Noel için ışıklandırma yapmıştık. Onları yanlış koyup koymadığımı düşündüm.”

İyi haberse -iyi denebilirse- Horomanski 2018’in Kasım ayına kadar 284 milyar dolarlık faturasını ödemek zorunda değil. Kasım ayı için ödemesi gereken asgari miktarsa 28 bin Dolar.
Penelec şirketinin -elektrik dağıtım şirketi- sözcüsü Mark Durbin ise olaya neden olan hatayı anlamadıklarını ama ondalık sistemde yapılan hatadan kaynaklandığını düşündüklerini belirtti. Durbin sözlerine şöyle devam etti: “Bugüne dek 284 milyar Dolarlık fatura görmemiştim. Müşterimizin bize ulaşma isteğiniyse takdir ediyoruz.”

Kaynak: Goerie

ABD’de yaşayan Mary Horomanski ‘büyük’ bir yılbaşı hediyesi aldı: 284 milyar Dolarlık elektrik faturası. Yani Macaristan ve Güney Afrika’nın milli gelirinden daha fazla…İyi haber ise -iyi denebilirse- Horomanski 2018’in Kasım ayına kadar 284 milyar Dolarlık faturasını ödemek zorunda değil. Kasım ayı için ödemesi gereken asgari miktar ise 28 bin Dolar. Penelec şirketinin -elektrik dağıtım şirketi- sözcüsü Mark Durbin ise olaya neden olan hatayı anlamadıklarını ama ondalık sistemde yapılan hatadan kaynaklandığını düşündüklerini belirtti.2 yanıt

  1. Bilal avatarı
    Bilal

    Değişik bir haber olmus

Yorumunuz: