28 bölümlük Instagram dizisi: Shieldfive

Şubat ayı boyunca yayınlanacak 28 bölümlü polisiye-gerilim dizisi Shield 5 sadece Instagram hesabı üzerinden yayınlanacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağı Instagram, takipçilerinin oldukça ilgisini çeken bir gerilim-polisiye dizisine başladı. Shield 5 adlı dizi 28 bölümden oluşacak. Sadece Instagram üzerinden yayınlanan dizi Şubat ayı boyunca her gün bir yeni bölüm şeklinde yayınlanacak.

Çekimleri Londra’da gerçekleştirilen dizinin merkezinde iş arkadaşının ölümüne yol açan bir elmas kaçakçılığı yüzünden polis tarafından aranan John Swift adlı bir güvenlik şoförü yer alıyor.

Instagram dizisi sadece arka arkaya sıralanan videolardan değil; bölüm aralarında tamamlayıcı / bağlayıcı fotoğraf kareleriyle destekleniyor. İlk bölümde ana karakterimizi Londra sokaklarında sendeleyerek yürüdüğünü ve ağır yaralandığını görüyoruz. Deadline’ın belirttiğine göre dizi, her gün bir bölüm bir fotoğraf formatıyla Şubat ayı boyunca yayınlanmaya devam edecek.

Adam Dewar’ın senaryosunu yazdığı Shield 5’ın yönetmen koltuğunda Anthony Wilcox oturuyor. Kısa sürede 15 binin üstünde takipçiye ulaşan dizinin ilk bölümü ‘beğenilerle’ dikkat çekti. Instagram, dizinin pozitif etki yaratarak başarıya ulaşacağına emin.

Eğer seri, kendi kitlesini oluşturmayı başarırsa buna benzer işlerden daha çok göreceğiz gibi görünüyor.

Yönetmen koltuğunda Anthony Wilcox'un oturduğu 'gerilim-polisiye' Instagram dizisi Şubat ayı boyunca sevenleriyle buluşacak. Daha önce bağımsız hesaplarca da denenen bu tarzın tutması durumunda yepyeni bir akım başlayacak gibi görünüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği