20 saniyede göz renginizi maviye çevirmek mümkün

California merkezli Stroma Medical, göz rengini 20 saniye içinde kahverengiden maviye çeviren bir operasyon yapıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mavi gözlü olmak belki de birçok insanın hayali. Ancak şaşırtıcı şekilde dünya nüfusunun sadece yüzde on yedisi mavi gözlü.

Eğer siz de her zaman mavi gözlü olmak istediyseniz, göz renginizi California merkezli Stroma Medical’in yaptığı operasyon ile sadece 20 saniyede maviye çevirebilirsiniz. Bu operasyon göz renginizi  tam anlamıyla maviye dönüştürmüyor. Göze koyu rengi veren ‘koyu melanin pigmentini’ azaltıyor ve bu sayede göze ışık girdiğinde gözün mavi renkli görünmesini sağlıyor.

Onaylı bir işlem değil

Stroma Medical’den Dr. Gregg Homer operasyonu “Yaptığımız işlemin temel prensibi her koyu renkli gözün altında aslında mavi renk olması. Operasyon 20 saniye sürse de gözün mavi rengi alması birkaç haftayı buluyor. Bu süre de aslında gözün pigment üretme süresi oluyor.” şeklinde anlatıyor. Koyu göz rengini maviye çevirme işlemi ilk kez 2015 yılında ortaya çıkmasına rağmen yakın zamanda yeniden gündeme geldi. Operasyonun henüz ABD’deki düzenleyicilerden izin alamadığını belirmekte fayda var.

Kaynak: Design Taxi

Mavi gözlü olmak belki de birçok insanın hayali. Ancak şaşırtıcı şekilde dünya nüfusunun sadece yüzde on yedisi mavi gözlü. Eğer siz de her zaman mavi gözlü olmak istediyseniz, göz renginizi California merkezli Stroma Medical’in yaptığı operasyon ile sadece 20 saniyede maviye çevirebilirsiniz. Bu operasyon göz renginizi  tam anlamıyla maviye dönüştürmüyor. Göze koyu rengi veren ‘koyu melanin pigmentini’ azaltıyor ve bu sayede göze ışık girdiğinde gözün mavi renkli görünmesini sağlıyor. Koyu göz rengini maviye çevirme işlemi ilk kez 2015 yılında ortaya çıkmasına rağmen yakın zamanda yeniden gündeme geldi. Operasyonun henüz ABD’deki düzenleyicilerden izin alamadığını belirmekte fayda var.Bir yanıt

  1. Carnator avatarı
    Carnator

    Yüzde 17 tamamen uyduruk bir rakam asparagas haber yayınlamayın

Yorumunuz: