10 saniyede fırçalayan diş fırçası

İtalyan girişimciler tarafından geliştirilen GlareSmile adlı diş fırçası, 10 saniye gibi kısa bir sürede, dişleri en doğru şekilde temizliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dişlerimizi her gün, günde iki kere ve en az iki dakika fırçalamamız gerektiği çocukluğumuzdan beri öğretilen bir bilgi. Ayrıca dişlerimizi, diş fırçasını yatay tutarak ve dairesel hareketlerle fırçalamamız gerekiyor. Tüm bu bilgiler doğrultusunda dişimizi fırçalamak basit bir işlemi zorlaştıran ve hayatımızdan değerli zamanımızı çalan bir işlem. Bu hesaba göre dişlerimizi fırçalarsak yılda yaklaşık 1 günümüzü diş fırçalayarak geçirmemiz gerekiyor.

İtalyan diş hekimi Aldo Dominici ve arkadaşı Niccolo Cerizza diş fırçalarken harcadığımız değerli zamanı bize geri kazandırmak ve dişlerimizi her zaman doğru fırçaladığımızdan emin olmamızı sağlamak amacıyla GlareSmile adlı diş fırçasını geliştirdi.

En doğru ve hızlı teknik

GlareSmile, en doğru diş fırçalama tekniği araştırılarak, kullanıcılara kolaylık sağlayacak şekilde tasarlandı. Üç adet silindir şeklinde fırça dişleri doğru şekilde temizlemek için sürekli hareket ediyor ve sadece 10 saniye içinde fırçalama işlemini tamamlıyor. Böylece bir yılda diş fırçalamaya ayırdığınız toplam süre sadece 2 saate düşüyor.

Dişlerdeki plak tabakasını algılayan morötesi ışıkla, cihaz hangi bölgeyi ne kadar temizlemesi gerektiğini algılayabiliyor. Şu anda dışarıdan diş macunu eklenerek kullanılan cihaza gelecekte otomatik diş macunu salgılama sistemi yerleştirilmesi planlanıyor.

glare2

İçinde şarj edilebilir pili bulunan GlareSmile, USB girişinden, şarj istasyonu ile ya da güneş enerjili şarj cihazı ile şarj edilebiliyor. Cihazın fırça kısmının çocuklar ve büyükler için olmak üzere iki farklı boyutu bulunuyor ve fırça bölümü değiştirilebiliyor. Böylece evdeki herkes için farklı başlıklar alarak, tek bir cihazla tüm ailenin dişlerini fırçalamasını sağlayabiliyorsunuz.

Akıllı telefona bağlanıyor

Üzerinde dokunmatik ekranı bulunan akıllı fırça, önceden belirlenmiş 4 farklı fırçalama moduna ayarlanabiliyor. Ayrıca GlareSmile akıllı telefon uygulamasına bağlanarak fırçalama hareketleri kontrol edilebiliyor. Çocuğunuzun dişlerini doğru şekilde fırçaladığından emin olmak isterseniz bu yöntemi kullanabiliyorsunuz.

Onlarca yıldır ciddi bir gelişme göstermeyen diş temizliği teknolojisini bir adım öteye taşımayı amaçlayan cihaz için Kickstarter üzerinden bir kampanya başlatıldı. Seri üretime geçmek için 50 bn avro toplamayı amaçlayan kampanya, bu yazı hazırlandığı sırada 49 bin avroyu toplamış durumdaydı. Piyasaya çıktığında 149 avro üzerinden satılması planlanan GlareSmile, Kickstarter üzerinden ön siparişle 109 avroya satın alınabiliyor.

glaresmile

İtalyan girişimciler Aldo Dominici ve Niccolo Cerizza tarafından geliştirilen otomatik diş fırçası, dişleri 10 saniyede içinde temizleyebiliyor. Böylece günde iki kere en az iki dakika boyunca diş fırçalamanıza gerek kalmıyor. GlareSmile adı verilen cihaz için Kickstarter üzerinden düzenlenen kampanya, hedeflediği 50 bin avroya ulaşmak üzere. Cihaz kampanya üzerinden 109 avroya ön siparişle satın alınabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği