Yapay zeka gözünden ‘bir acayip dünya’

Post-apokaliptik şehir manzaları oluşturan Uncanny Road adlı yapay zeka aracı, herkesin makine öğreniminin gücünden faydalanabilmesi için geliştirildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Latent Studio‘nun geliştirdiği Uncanny Road adlı araç yapay zeka yardımıyla fotogerçekçi caddeler oluşturmanızı sağlıyor.

Projenin amacı ideal caddeler yaratmak değil sıradan insanların da makine öğrenimi algoritmalarının gücünden faydalanabileceğini göstermek. “Bu deney, makine öğrenimi tekniklerinin üretici ve yaratıcı süreçler için nasıl kullanılabileceğini araştırmak ve keşfetmek amacıyla gerçekleştirildi” diyen Latent Studio ekibi böyle teknolojilerin yaratıcı iş akışını iyileştirmek için kullanılabileceğini düşünüyor: “Mimarların, tasarımcıların, sanatçıların ve bilgisayar bilimiyle profesyonel olarak ilgilenmeyen insanların bu gibi teknolojileri kullanarak kendi uzmanlık alanlarında neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Uncanny Road biraz da olsa gerçekçilik izi barındıran gerçeküstü görseller oluşturmaya yarıyor.

Bu araç yapay zekanın gelecekte insan davranışının yerini tamamen almayacağının, iyileştireceğinin güzel bir örneğini oluşturuyor.

Kaynak: Fast Company

Cristóbal Valenzuela ve Anastasis Germanidis’in bir araya gelerek kurduğu Latent Studio’nun geliştirdiği Uncanny Road adlı araç, yapay zeka aracılığıyla fotogerçekçi caddeler oluşturmanızı sağlıyor. Projenin amacı, ideal şehir caddeleri yaratmak değil, sıradan insanların da makine öğrenimi algoritmalarının gücünden faydalanabileceğini göstermek.Yorumunuz: