Twitter: “Siyasi liderlere atış serbest.”

Twitter, siyasi liderlerin engellenmesinin ve tweetlerinin kaldırılmasının toplumdan bilgi gizlemek olduğunu açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Twitter, blog hesabından şu yazıyı paylaştı:

“Twitter’da siyasiler ve dünya liderleriyle ilgili çok fazla tartışma oldu ve biz de Twitter olarak duruşumuzu paylaşmak istiyoruz.

Twitter küresel, kamuya açık konuşmalara hizmet etmek ve bunları ilerletmeye yardımcı olmak için burada. Seçilmiş dünya liderlerinin konuşmaları, toplum üzerindeki büyük etkileri nedeniyle kritik bir rol oynamaktadır. Bir dünya liderini Twitter’dan engellemek veya onun tartışmalı tweetlerini kaldırmak insanların görebilecekleri ve tartışabilecekleri önemli bilgileri gizler. Aynı zamanda bu, lideri susturmaz ancak sözleri ve eylemleri etrafındaki tartışmayı hafifletir.

Tweetleri, tanımlanmış siyasi bağlamlar içerisinde inceler ve kurallarımızı buna göre uygularız. Hiç kimsenin hesabı Twitter’ın büyümesini sağlamaz veya kararlarımızı etkilemez. Kamuoyunu akılda tutarak tarafsız kalabilmek için çok çalışıyoruz. Twitter’ı, önemli olan her şeyi görmek ve özgürce tartışmak için en iyi yer haline getirmek için çalışıyoruz. Bunun topluluğumuzun ilerleme kaydetmesine yardım etmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz. ”

Kaynak: Twitter

Twitter, son zamanlarda yaşanan siyasilerin ve liderlerin paylaşımlarıyla ilgili tartışmalara yönelik açıklama yaptı. Açıklamada, toplumu etkileyen bu kişilerin susturulmasının kamuoyunun bilgi edinme hakkını kısıtladığı ve tartışmalara çözüm olmayacağı dile getirildi. Ayrıca şirketin prosedürlere uygun, kişilerden bağımsız ve tarafsızlık içinde ilerlemeye devam edeceği vurgulandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği