The Sims’in tasarımcısı yeni oyunu Proxi için yardım istiyor

Oyun tasarımcısı Will Wright yeni oyunu Proxi için yardım istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

SimCity ve The Sims gibi oyunların geliştiricisi olan oyun tasarımcısı Will Wright çoktan bu sektördeki en etkili isimlerden birisi olarak tarihe geçecek olsa da bir sonraki projesi de öncekiler kadar çığır açıcı olacak gibi gözüküyor. Proxi adlı bu oyun, kullanıcıların hatıraları üzerine kurulu olacak ve Wright bu oyunu geliştirmek için yardımınızı istiyor.

Proxi, Will Wright ve Gallium Artists takımı tarafından Unity platformunda geliştirilen bir oyun ve sizin benzersiz kişisel hatıralarınıza göre sahneler oluşturmayı vadediyor.

Will Wright, oyunu şu şekilde tanıtıyor:

Bu bir anlamda kendini keşfetme oyunu. Gizli kişiliğinizi, bilinçaltınızı, iç kimliğinizi ortaya çıkardığımız ve onunla etkileşime girebildiğiniz, onunla oynayabildiğiniz ve ondan öğrenebildiğiniz bir oyun.

Wright, bu oyunda hatıraları görsel bir şekilde temsil ederek oyuncuların deneyimlerinden daha iyi öğrenmelerini umuyor. Tabii, bu sırada oyunun da zamanla oyunculardan öğrenerek kendini geliştireceği belirtiliyor.

Videoda, yağmurlu bir günde balık avlayan bir adam ve karla kaplı bir kulübenin olduğu örnek sahneler gösteriliyor. Bunlara oyunda Mem adı veriliyor ve oyuncular bu mem’lerini birbiriyle paylaşıp daha karmaşık bir deneyim için birleştirebilecekler. Wright ve Unity, bu hatıraları somut oyun ögelerine dönüştürebilecek sanatçılar arıyor.

Yarışmaya katılmak için kişisel hatıralarınızdan üçünü değişik çevre ortamlarında canlandırmanız gerekiyor. Bu canlandırma için hatıranızı Unity platformunda 3 boyutlu hale dönüştürüp bir video haline getirmeniz ve 14 Mayıs tarihine kadar oluşturduğunuz projeyi anlatan bir yazıyla sunmanız gerekiyor. Tabii, bu yaptıklarınızın tamamen sizin tasarımınız olması ve bu projeye özel olması gerekiyor.

Bu projeleri Will Wright, Pixar sanatçısı Matt Jones, Disney illüstratörü Bill Robinson ve Journey’in oyun tasarımcısı Robin Hunicke değerlendirecek. Bu jüri tarafından seçilen iki kişi, San Francisco’ya oyunun geliştirici takımıyla tanışmak için gidiş dönüş uçak bileti, jüri üyeleriyle özel bir akşam yemeği ve görüşme, Allegorithmic ve Marmoset uygulamaları için lisans ve Will Wright’ın projeleriyle alakalı tişörtler, oyunlar ve çıkartmalar kazanacak.

Proxi’nin bu yıl içinde mobil cihazlara gelmesi planlanıyor.

Kaynak: Digital Trends

SimCity ve The Sims gibi oyunların geliştiricisi olan oyun tasarımcısı Will Wright çoktan bu sektördeki en etkili isimlerden birisi olarak tarihe geçecek olsa da bir sonraki projesi öncekiler kadar çığır açıcı olacak gibi gözüküyor. Proxi adlı bu oyun kullanıcıların hatıraları üzerine kurulu olacak ve Wright bu oyunu geliştirmek için yardımınızı istiyor.

Will Wright ve Gallium Artists tarafından Unity platformunda geliştirilen Proxi, oyunculara farklı bir oyun deneyimi sunmak istiyor. Kullanıcıların hatıraları üzerine kurulu olacak bu oyunda, Wright oyuncuların deneyimlerinden daha iyi öğrenmesini umuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği