Tarama teknolojisiyle mükemmel güneş gözlükleri

Skelmet adlı şirket, yüz tarama tekniği kullanarak yüzünüz için en uygun ve hafif spor güneş gözlüğünü üretebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir güneş gözlüğünü çok beğenip deneyince yüzünüze tam oturmadığını görmek oldukça can sıkıcı bir durum. Eğer biraz şanslıysanız bir sürü farklı gözlük denedikten sonra hem beğendiğiniz hem de yüzünüzde iyi duranı bulmanız mümkün olabilir. Fakat uzun süre kullanacağınız bir gözlük için sadece ‘iyi’ olanla yetinmek istemeyebilirsiniz.

Bu düşünceyle yola çıkan Skelmet, tamamen üç boyutlu yazıcıda üretilebilen güneş gözlükleri tasarlıyor. Falcon 1 adlı spor güneş gözlüğü çocuklardan yetişkinlere, büyük burunlulardan kepçe kulaklılara kadar herkesin kafasına uyacak şekilde üretilebiliyor. Üstelik çok hafif. Skelmet’ın kurucu ortağı Rain Wang, Digital Trends’e verdiği röportajda, “Kafa şekliniz nasıl olursa olsun ürün de ona uygun olacak.” diyor.

Nasıl çalışıyor?

Skelmet’ın çalışma mantığı ise şu şekilde; gözlüğe en uygun boyutu bulmak için yüzünüz üç boyutlu tarayıcıyla taranıyor. Bunu kendi telefonunuza Skelmet’ın uygulamasını indirerek yapmanız da mümkün, ama sonuçlar biraz yanıltıcı olabilir. Wang, “Kişilerin kendi yüzlerini taramalarına imkan vermeli miyiz tam olarak emin olamıyoruz. Çünkü bazen sonuçlar tam olarak gerçeği yansıtmayabiliyor.” dedi.

Skelmet’ın gelecek planları arasında giyilebilir herhangi bir objeyi herkes için ayarlanabilir hale getirmek var. Özellikle de kafaya takılan objeleri. Aslında Skelmet başlangıçta kask üretmek üzere kurulmuş bir şirketti. Skelmet’ın Falcon 1 spor güneş gözlükleri şu anda Indiegogo’dan ön siparişle satın alınabiliyor. Erken davrananlar 230 dolara alabilirler, fiyat daha sonra 260 dolara çıkacak. Gözlük perakende satışa sunulduğunda ise fiyatı 350 dolar civarında olacak.

Kaynak: Digital Trends

 

Skelmet adlı şirket, üç boyutlu tarayıcı yardımıyla yüzünüzü tarayarak yüzünüze en uygun spor güneş gözlüğünü üretiyor. Falcon 1 adlı spor güneş gözlükleri çocuklardan yetişkinlere herkes için üretilebiliyor. Gözlük şu anda Indiegogo’dan 230 Dolar'a ön siparişle alınabiliyor. Fiyatı daha sonra 260 Dolar'a kadar yükselecek. Perakende satışa sunulduğunda ise fiyatın yaklaşık 350 Dolar civarında olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği