Porsche’nin tamamen elektrikli modeliyle ilgili detaylar

Tesla’ya rakip olabilecek nitelikte bir spor araba üretme planını ilk kez 2015 yılında açıklayan Porsche, dört tekerlekten çekişli üç adet elektrikli aracını 2019’a kadar piyasaya sürmeyi düşünüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Porsche, Tesla’ya rakip olabilecek nitelikte bir spor araba üretme planını ilk kez 2015 yılında açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde edinilen bilgilere göre, Alman otomobil üreticisi dört tekerlekten çekişli üç adet elektrikli aracını 2019’a kadar piyasaya sürmeyi planlıyor.

Automobile’ın haberine göre şirket Mission E modelinin 300, 400 ve 500 kilowatt’lık üç versiyonunu üretecek. Azami hızı saatte 249 kilometre olacak otomobil yaklaşık 100 kilometre hızlanmasını 3,5 saniye içinde gerçekleştirecek. Bir kablo gerektirmeksizin şarj olabilen dört koltuklu aracın sadece 20 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj olabildiği söyleniyor. Otomobilin dış tasarımıyla ilgili detaylar henüz paylaşılmadı fakat tamamen elektrikli Mission E’nin Porsche’nin Panamera spor arabasına benzer bir tasarıma sahip olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Design Boom

Alman otomobil üreticisi Porsche, Tesla’ya rakip olabilecek nitelikte bir spor araba üretmeyi hedeflediğini ilk kez 2015’te açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde edinilen bilgilere göre şirket dört tekerlekten çekişli üç adet elektrikli aracını 2019’a kadar piyasaya sürmeyi düşünüyor. Automobile’ın haberine göre şirket Mission E modelinin 300, 400 ve 500 kilowatt’lık üç versiyonunu üretecek. Azami hızı saatte 249 kilometre olacak otomobil yaklaşık 100 kilometre hızlanmasını 3,5 saniye içinde gerçekleştirecek. Bir kablo gerektirmeksizin şarj olabilen dört koltuklu aracın sadece 20 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj olabildiği söyleniyor.Bir yanıt

Yorumunuz: