Porsche’nin 15 dakikada şarj olabilen modeli

Porsche, elektrikli araç sektörüne damga vuracak bir yenilik yaparak aracı 15 dakikada şarj edebilen bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Porsche 2015 yılındaki Frankfurt Motor Show’da Mission E konseptini tanıttığından beri şirketin elektrikli araçlar için geliştireceği yeni özellikler heyecanla bekleniyordu. Porsche, 2020’ye doğru üretimleri artıracağını, bin kadar yeni iş olanağı ortaya çıkaracağını, batarya araştırmalarına ve üretimine büyük miktarlarda yatırım yapacağını söylüyor.

Günlük kullanıma uygun

Porsche şimdilik çok fazla açıklamada bulunmak istemese de şirketin yönetim kurulu üyelerinden Detlev von Platen birtakım açıklamalar yaptı. Platen’e Mission E’nin günlük kullanım için uygun olup olmadığı sorulduğunda “Porsche’den bahsediyoruz. Doğal olarak, evet.” yanıtını verdi.

Bazı elektrikli araçlar hızlanma konusunda oldukça iyiler fakat bazen fazla ısındıkları için güç kaybı yaşanıyor. Bu yüzden de yavaş şarj olma sorunu ortaya çıkıyor. Von Platen’in açıklamasına göre Porsche’nin bu sorun için çözümleri var. “Eğer aracınızla seyahat etmeyi seviyorsanız arabanın şarj olması için 6 saat beklemek can sıkıcı olabilir. O yüzden aracı 15 dakikada şarj edebilecek bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Yeni bir elektrikli araç üretmiyoruz. Var olan bir Porsche modeline elektrikli bir motor yerleştiriyoruz. Fark bu.” dedi.

Ser verip sır vermiyor

Porsche’nin Kuzey Amerika CEO’su Klaus Zellmer ise pek detay vermeyerek “Şirketin şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde denediği birden fazla elektrikli araç var.” dedi. Zellmer, şirketin yeni bir motor tipi denediğini ve bu sayede Porsche’nin elektrikli araç yarışında kendini farklı yerlere taşıyabileceğini ifade etti.

Kaynak: CNet

Porsche’nin yönetim kurulu üyelerinden Detlev von Platen, şirketin aracı 15 dakikada şarj edebilecek bir teknoloji üzerinde çalıştığını belirtti. Von Platen, yeni bir araç üretmediklerini, zaten var olan bir Porsche modeline farklı bir motor yerleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Şirketin Kuzey Amerika CEO’su Klaus Zellmer ise detay vermekten kaçınarak şirketin dünyanın çeşitli yerlerinde denediği farklı elektrikli araçları olduğunu ve Porsche’nin elektrikli araç yarışında fark yaratmaya hazırlandığını ifade etti.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği