Polaroid ölmedi

Polaroid Originals, OneStep 2 adlı anlık fotoğraf basan ikinci kamerasını piyasaya sürdü. Makine için yeni bir film serisi de üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

The Impossible Project, geçtiğimiz on yılı Polaroid fotoğrafçılığı canlandırmaya çalışmakla geçirdi. Öncelikle eski kameralar için anlık filmleri yeniden üretti, geçtiğimiz yıl da I-1 adlı yeni fotoğraf makinesini piyasaya sürdü. Şimdi ise şirket dönüp dolaşıp aynı noktaya geldi. İsmini eskisi gibi Polaroid Originals olarak değiştirdi ve OneStep 2 adlı anlık fotoğraf çıkaran ikinci kamerasını piyasaya sürdü.

Orijinal OneStep ilk kez 1977 yılında çıkmıştı. OneStep 2’nun temel tasarımı da orijinali gibi; dışı beyaz, üzerinde büyük kırmızı bir deklanşörü ve alt kısımda Polaroid’e özgü gökkuşağı renklerinde çizgiler var. Fakat makinede I-1’dan esinlenilen şeyler de var. Örneğin; daha geniş bir kadrajı ve filmin içinde kaç poz kaldığını gösteren bir kısmı var. Her bir filmde sadece sekiz adet poz var. Akıllı telefonlarımızla istediğimiz kadar fotoğraf çekebildiğimiz şu günlerde bu rakam biraz az kalıyor tabii. Polaroid Originals OneStep 2 için yeni bir film üretti. Adı i-Type, fiyatı ise 15,99 Dolar. Bu film yeni kamera için üretildiğinden eski kameralarda kullanılamayacak.

Eski Polaroid kullanıcıları unutulmadı

Şirket eski Polaroid makine kullanıcılarını da unutmadı. 600, SX-70, Spectra ve 8×10 makineleri için de film üretilmeye devam edilecek. Eğer Spice Cam gibi kameralar sizin için daha uygunsa siteden eski model Polaroid makineler de satın alabilirsiniz. OneStep 2 Polaroid Originals sitesinden ön siparişle satın alınabiliyor. İki renk seçeneği mevcut ve fiyatı 100 Dolar. Siparişler önümüzdeki ay kargolanacak.

Kaynak: Engadget, Polaroid Originals

The Impossible Project, geçtiğimiz on yılı Polaroid fotoğrafçılığı canlandırmaya çalışmakla geçirdi. Öncelikle eski kameralar için anlık filmleri yeniden üretti, geçtiğimiz yıl da I-1 adlı yeni fotoğraf makinesini piyasaya sürdü. Şimdi ise şirket dönüp dolaşıp aynı noktaya geldi. İsmini eskisi gibi Polaroid Originals olarak değiştirdi ve OneStep 2 adlı anlık fotoğraf çıkaran ikinci kamerasını piyasaya sürdü. Orijinal OneStep ilk kez 1977 yılında çıkmıştı. OneStep 2'nun temel tasarımı da orijinali gibi; dışı beyaz renk, üzerinde büyük kırmızı bir deklanşörü ve alt kısımda Polaroid'e özgü gökkuşağı renklerinde çizgiler var. Polaroid Originals OneStep 2 için yeni bir film üretti. Adı i-Type, fiyatı ise 16 Dolar. Bu film yeni kamera için üretildiğinden eski kameralarda kullanılamayacak. Şirket eski Polaroid makine kullanıcılarını da unutmadı. 600, SX-70, Spectra ve 8x10 makineleri için de film üretilmeye devam edilecek. OneStep 2 Polaroid Originals sitesinden ön siparişle satın alınabiliyor. Fiyatı ise 100 Dolar. Siparişler önümüzdeki ay kargolanacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği