OK Go’nun son klibi sadece 4,2 saniye

Müzik grubu OK Go, sadece 4,2 saniyelik görüntüden oluşan 'The One Moment' klibiyle Youtube'daki ilk haftasında 5,5 milyon izlenmeye ulaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amerikalı müzik grubu OK Go her yıl ilginç klipleriyle hayranlarının karşısına çıkıyor.  İlk olarak 2006 yılında Here it Goes Again şarkısına koşu bandında çektikleri klip 50 milyon izlenme sayısına ulaşırken, 2012 yılında Needing/Getting şarkısına çektikleri klip de benzer bir başarıyı yakalayarak internette en çok izlenen viral videolardan biri olmuştu. Grup bu defa aynı yöntemle yeni kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

OK Go’nun yeni klibi, Hungry Ghost albümünden The One Moment parçası için çekildi. Klibin yönetmenliğini aynı zamanda grubun Vokalistliğini yapan Damian Kulash üstlendi.

Kulash, “Bu klibin müzikteki tüm ritmik öğeleri yansıtması gerekiyordu. Şarkılar, en canlı hissettiğimiz anları kutlama amacı taşımalı. Bu klipte tek bir anı yakalamaya çalıştık.” diyerek klibin asıl amacını ifade etti.

4,2 saniyede 318 farklı olayın birleşimi

Klip süresince birçok olay gerçekleşiyor fakat bu olayların hepsi aslında sadece 4.2 saniyede çekilmiş ve yavaşlatılmış bir videodan oluşuyor. Klip oluşturulurken eşzamanlı olarak harekete geçecek tetikleyiciler kullanılmış. Böylece ‘an’ en iyi şekliyle videoya kaydedilmiş.

Rakamlarla ‘The One Moment’

Bu kısa süre içerisinde toplamda 318 patlama gerçekleşiyor. 54 renklendirilmiş tuz torbası, 23 patlayan boya kovası ve 128 simli su balonu klip boyunca gördüğünüz patlama ve renk karmaşasını yaratıyor.

Klip boyunca çeşitli hızlarda yavaşlatmalar kullandıklarını belirten Kulash tekniğini “Gitarlar gerçekte olması gereken hızdan 200 kat daha yavaş patladı, karpuzlar 150, sprey boyalar ise 60 kat yavaşlatıldı.” şeklinde özetledi.

Kaynak: Dezeen

Amerikalı Müzik grubu OK Go, her yıl şarkılarına çektikleri ilginç kliplerle adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu kez, sadece 4.2 saniyelik bir klip çekerek internet kitlesinin beğenisini kazanmayı amaçlayan grup, şimdiden başarıya ulaştı. Klibin üzerinden henüz 1 hafta geçmiş olmasına rağmen sadece YouTube’da 5,5 milyon izlenme sayısına ulaşan 'The One Moment' ilgiyi üzerine çekmiş durumda.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği