Microsoft da akıllı termostat alanına girdi

Microsoft, akıllı evlerin geleceğini Amazon veya Alphabet’e bırakmamakta kararlı. Şirket Johnson Controls ile GLAS adında bir akıllı termostat çıkardı. 

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft, akıllı evlerin geleceğini Amazon veya Alphabet’e emanet etmemekte kararlı. Yazılım devi şirket, Johnson Controls ile GLAS adında bir akıllı termostat çıkardı. Parlak görünümlü cihaz yarı şeffaf bir dokunmatik ekrana ve sizi sıcaklığı değiştirmek için hoparlör veya telefonunuza konuşmaktan kurtaran akıllı işletim sistemi Cortana‘ya sahip. Tanıtım videosunda GLAS’ın özelliklerine fazla değinilmese de Windows 10 yazılıma sahip şeylerin interneti ürünü odanızın yanı sıra dışarıdaki hava kalitesini de tespit edebiliyor.

Mayıs ayında Cortana’yı geliştirip bütün akıllı sistemlerde kullanmak isteyen şirketin GLAS gibi bir ürünü tanıtması bekleniyordu. Fakat ürünün piyasaya sürülme tarihi ve fiyatıyla ilgili olarak bir açıklama yapılmadı. Nitekim GLAS’ın fiyatının ortalama bir iklimleme cihazından daha pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: Engadget

Microsoft, akıllı evlerin geleceğini Amazon veya Alphabet’e emanet etmemekte kararlı. Yazılım devi şirket, Johnson Controls ile GLAS adında bir akıllı termostat çıkardı. Parlak görünümlü cihaz dokunmatik ekrana ve akıllı işletim sistemi Cortana'ya sahip. Windows 10 yazılıma sahip GLAS odanızın yanı sıra dışarıdaki hava kalitesini de tespit edebiliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği