Messenger sohbetiyle araç kaskosu

Sanal temsilcileriyle müşterilerin otomobil kaskosu almasına yardımcı olmayı amaçlayan Insurify, Messenger üzerinden yeni bir karşılaştırma hizmeti sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook, Messenger hizmetini güncellemeye ve geliştirmeye devam ederken, diğer şirketler de yeni yöntemlerle bu sisteme dahil oluyor. Sanal temsilcileri (botlar) aracılığıyla müşterilerin otomobil kaskosu alışverişi yapmasına yardımcı olmayı amaçlayan Insurify adlı şirket de ABD’deki müşterilerine Messenger üzerinden yeni bir karşılaştırma hizmeti sunuyor.

Geçtiğimiz dönemde, başta MassMutual Ventures ve Nationwide Ventures olmak üzere yatırımcılardan toplam 4,6 milyon Dolar yatırım toplayan şirket, kasko alışverişi için yeni bir deneyim sunuyor. Şirketin patent için bekleyen sanal temsilcisi, yapay zeka ve doğal dil işleme teknolojilerinden faydalanarak, mesajlarla kasko ücretlerini karşılaştırmayı sağlıyor. Bot ayrıca her sürücünün ihtiyaçlarına göre indirim ve kapsam konularında da bilgiler sunuyor.

Insurify’ın kurucusu ve CEO’su Snejina Zacharia “Facebook Messenger’daki sanal temsilci deneyimimiz, herhangi bir web sitesinden ya da mobil uygulamadan çok daha hızlı ve form doldurmaktan çok daha kolay. Teknolojimizin tüm mesajlaşma servisleri üzerinde nasıl çalışacağını da güçlü bir şekilde gösteriyor. Hedefimiz sanal temsilcimizin arkasındaki yapay zekayı ve veri entegrasyonlarını geliştirmeye devam etmek ve algoritmayı kasko lisanslama sınavını geçebilecek şekilde eğitmek.” şeklinde konuştu.

Hızla büyüyor

Insurify 2016’nın Ocak ayında hizmete girdi ve bu tarihten itibaren 1,5 milyon müşterinin kasko tekliflerini karşılaştırmasını sağladı. Şirketin büyümesi katlanarak arttı ve büyümenin bu yıl da devam etmesi bekleniyor. Insurify, MIT mezunu bir ekibin yanı sıra, TripAdvisor ve KAYAK gibi şirketlerin eski deneyimli elemanları tarafından yönetiliyor.

Insurify kullanıcıları, veriye dayalı öneriler sayesinde, kişiye özel teklifleri yan yana görüp karşılaştırabiliyor. En iyi sonuçlar; premium maliyetleri, yorumları, indirimleri, müşteri hizmetlerini ve sunulan faydaları değerlendirerek oluşturuluyor. Teklifler çevrimiçi olarak ve Facebook Messenger üzerinden görüntülenebiliyor. Premium maliyetlerdeki değişiklikler e-posta ya da Messenger bildirimi olarak müşterilere haber verilebiliyor. Insurify bu alandaki bilgisini, incelediği 20 bin otomobil kaskosu konuşmasına borçlu.

Facebook kullanıcıları, araç plakalarının fotoğraflarını uygulamaya yükleyip bazı soruları cevaplayarak, kısa bir sürede bir çok teklif alabiliyor.

Kaynak: Digital Trends

Sanal temsilcileri aracılığıyla müşterilerin otomobil kaskosu alışverişi yapmasına yardımcı olmayı amaçlayan Insurify adlı şirket ABD'deki müşterilerine Messenger üzerinden yeni bir karşılaştırma hizmeti sunuyor. Insurify kullanıcıları, veriye dayalı öneriler sayesinde, kişiye özel teklifleri yan yana görüp karşılaştırabiliyor. En iyi sonuçlar; premium maliyetleri, yorumları, indirimleri, müşteri hizmetlerini ve sunulan faydaları değerlendirerek oluşturuluyor. Teklifler çevrimiçi olarak ve Facebook Messenger üzerinden görüntülenebiliyor. Premium maliyetlerdeki değişiklikler e-posta ya da Messenger bildirimi olarak müşterilere haber verilebiliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği