L’Oreal’den akıllı saç fırçası

Güzellik endüstrisinin lider şirketlerinden L'Oreal, sensörlerle donattığı Kerastase Saç Koçu adlı akıllı saç fırçasını CES 2017'de tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

L’Oreal, saç fırçalarımızın biraz daha akıllı olması gerektiğini düşünüyor. Fransız kozmetik ve güzellik devi, bu hafta Tüketici Elektronikleri Fuarı’nda (CES) Kerastase Saç Koçu adını verdiği akıllı saç fırçasını tanıttı. Sensörlerle donatılmış bir saç fırçası olan cihaz kullanıcının saç kalitesini ölçecek ve saç bakım rutininin etkileri konusunda bilgi verecek. 200 Dolar’ın altında bir fiyata sahip olacağı söylenen cihaz, sonbahardan itibaren Kerastase saç bakım noktalarından ve internet üzerinden satın alınabilecek.

L’Oreal’in teknoloji gelişiminden sorumlu başkan yardımcısı Guive Balooch “Geleceğin internete bağlı banyosunun güzellik endüstrisi bakımından nasıl görüneceği konusunda düşünmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kerastase Saç Koçu’nun teknolojisi, Nokia’nın bir kuruluşu olan Withings tarafından geliştirildi. Fırçada, saçın çıkardığı sesleri dinleyip analiz eden bir mikrofon, fırçalama yönünü ve sayısını hesaplayan bir hareket sensörü, ve fırçanın kuru saçta mı yoksa ıslak saçta mı kullanıldığını belirleyen sensörler bulunuyor. Bir uygulama aracılığıyla fırça kullanıcının saçlarını ne sıklıkta fırçaladığını ve saçın zarar görüp görmediğini bildiriyor. Fırça aşırı fırçalama durumunda kullanıcıyı titreşimle uyarıyor.

Neden akıllı saç fırçası?

Balooch fırçanın ayrıca saçın toplam kalitesini ölçerek kullanıcıya günlük kırılma skoru verdiğini belirtiyor. Cihaz kullanıcının saç türüne göre ip uçları veriyor. Tabii ki saç kalitesini artırmak için Kerastase güzellik ürünlerinden kullanılması konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Balooch “Cihaz sizin saç koçunuz olacak. Saçınızı fırçaladığınızda, saçınızın yumuşak olmasını sağlamak için çalışacak.” diyor.

Her yeni akıllı cihaz gibi, akıllı saç fırçası da bazı çevrelerden “Buna gerçekten gerek var mıydı?” şeklinde tepkiler alıyor. L’Oreal’in açıklaması ise saç kalitesinin kadınlar için çok önemli bir güzellik endişesi olduğu ve uçlardaki kırılmaları engellemek için gerekli müdahaleyi akıllı saç fırçasının yapabileceği şeklinde.

Kaynak: Fortune

L'Oreal, saç fırçalarımızın biraz daha akıllı olması gerektiğini düşünüyor. Fransız kozmetik ve güzellik devi, bu hafta Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda (CES) Kerastase Saç Koçu adını verdiği akıllı saç fırçasını tanıttı. Sensörlerle donatılmış bir saç fırçası olan cihaz kullanıcının saç kalitesini ölçecek ve saç bakım rutininin etkileri konusunda bilgi verecek. 200 Dolar'ın altında bir fiyata sahip olacağı söylenen cihaz, sonbahardan itibaren Kerastase saç bakım noktalarından ve internet üzerinden satın alınabilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği