Kuzey Kore, Güney Kore’nin bilgisayarlarıyla kripto para topluyor

Güney Kore istihbarat servisi, Kuzey Kore'nin bilgisayarlarına izinsizce girerek devlete gelir elde etmek için kripto para madenciliği yaptığını açıkladı. 

Haber Özeti

Tam Sürüm

Güney Kore istihbarat servisi, Kuzey Kore’nin hala bilgisayarlarına izinsizce girerek devlete gelir elde etmek için kripto para madenciliği yaptığını açıkladı.

Kuzey Kore’den hacker’ların diğer ülkelerdeki bilgisayarlara kötü amaçlı yazılımlar yükleyerek gizli bilgileri elde etmeye çalıştığı belirlendi. Bu yazılımların bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandığı belirtildi. Tüm dünyada kripto para hırsızlarının gözdesi olan dijital para birimi Monero Kuzey Koreli hackerların da hedefi durumunda.

Bu şekilde elde edilen kripto paraların, Pyongyang’daki Kim Il Sung Üniversitesine aktarıldığı ifade edildi. Kuzey Kore görünüşe göre kripto parayı ülkeye konulan ambargoları delmek için kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde de Kuzey Koreli hackerların toplam 570 milyon Dolar değerinde kripto para çaldığı belirtilmişti.

Kaynak: The Next Web

Güney Kore istihbarat servisi, Kuzey Kore'nin hala bilgisayarlarına izinsizce girerek devlete gelir elde etmek için kripto para madenciliği yaptığını açıkladı. Kuzey Kore'den hacker'ların diğer ülkelerdeki bilgisayarlara kötü amaçlı yazılımlar yükleyerek gizli bilgileri elde etmeye çalıştığı belirlendi. Bu yazılımların bilgisayarları kripto para madenciliği için kullandığı belirtildi. Toplanan kripto paralar Kuzey Kore'deki Kim Il Sung Üniversitesine gönderiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği