Kodak yıllarının dijital tercümesi: Gudak

Kore merkezli Screw Bar adlı şirketin geliştirdiği Gudak uygulamasıyla çekilen fotoğraflara bakabilmek için 3 gün beklemek gerekiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Gönlümüzce fotoğraf çektiğimiz, aynı pozu silip silip tekrar çekebildiğimiz dijital çağı düşününce, fotoğraf çekmenin hiçbir dönemde bu kadar kolay olmadığını söyleyebiliriz. Eskiden olduğu gibi çektiğimiz fotoğrafların elimize ulaşması için birkaç gün beklemek zorunda değiliz. Artık kameramızı istediğimiz yere doğrultup fotoğraf çekebiliyoruz. Fakat dünya üzerindeki pek çok fotoğrafçı hala analog fotoğrafçılığa ve ‘bekleme sanatına’ bağlılığını koruyor.

2016 yılında Kore merkezli Screw Bar adlı şirket ‘Gudak’ adlı bir uygulama geliştirdi. Uygulamanın geliştiricileri, analog fotoğrafçılığa saygı adına çekilen fotoğrafları anında görüntülememize izin vermiyor. Korece anlamı ‘modası geçmiş’ olan Retro Gudak Cam’in her bir filminde 24 poz var. En son pozu da kullandıktan sonra filmi ‘sarmak’ için bir saat beklemek gerekiyor. Sarma işlemi bitince, çektiğiniz fotoğrafları görebilmek için 3 tam gün beklemeniz gerekiyor. Uygulamanın App Store’daki fiyatı 3,49 TL.

Kaynak: Design Boom

2016 yılında Kore merkezli Screw Bar adlı şirket ‘Gudak’ adlı bir uygulama geliştirdi. Uygulamanın geliştiricileri, analog fotoğrafçılığa saygı adına çekilen fotoğrafları hemen görüntülememize izin vermiyor. Korece anlamı ‘modası geçmiş’ olan Retro Gudak Cam’in her bir filminde 24 poz var. En son pozu da kullandıktan sonra filmi ‘sarmak’ için bir saat beklemek gerekiyor. Sarma işlemi bitince, çektiğiniz fotoğrafları görebilmek için 3 tam gün beklemeniz gerekiyor. Uygulamanın App Store’daki fiyatı 3,49 TL.Yorumunuz: