Kitle fonlaması ile hediye: Wishround

Wishround adlı site, kullanıcılarının kendileri ya da bir arkadaşları için hediye kampanyaları başlatıp para toplamasına olanak sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yılbaşı yaklaşıyor ve bir çok insan yapılan çekilişler sonucunda, çok da tanımadıkları iş/okul arkadaşlarına yılbaşı hediyesi almak zorunda. Bu zorlu görev genellikle çorap ya da atkı gibi güvenli ve ucuz hediyelerle savuşturuluyor. Peki yılbaşında ya da doğum gününüzde pek çok ufak tefek hediye almak yerine bir tane pahalı ama çok istediğiniz bir hediye alsanız daha mutlu olmaz mıydınız?

Wishround adlı girişimin amacı, özel günlerde bir kişiye hediye almak için pek çok kişinin bir araya gelebilmesini sağlamak. Böylece doğum gününüzde toplam değeri yüzlerce Lira eden ancak hiçbir işinize yaramayacak bir çok hediye almak yerine, tüm arkadaşlarınızın bir araya gelerek aldığı ve severek kullanacağınız bir hediyeniz olabilecek.

Türkiye’de henüz kullanılamıyor

Ukraynalı girişimci Vitaliy Kedyk tarafından kurulan Wishround, milenyum neslinin birlikte hareket etme ve bir topluluğa bağlı hissetme isteğini göz önünde bulundurduğunu söylüyor. İnternet üzerinden organize olmayı seven milenyum nesline, alternatif hediye seçenekleri sunan Wishround şimdilik sadece AB ülkelerinde hizmet veren Mangopay aracılığıyla kullanılabiliyor. Bir Wishround sözcüsünden aldığımız bilgiye göre, bu hizmetin Türkiye’de de kullanıma sunulması planlanıyor.

Kullanıcılar Wishround üzerinde hem kendileri için hem de bir arkadaşları için kampanya düzenleyebiliyor. Bireysel ihtiyaçlar için kitle fonlaması olarak da düşünülebilecek site, sadece hediye almak için değil, maddi sıkıntı yaşayan bir arkadaşa yardımcı olmak için de kullanılabilir. Şimdiden 7 binin üzerinde kullanıcısı olan Wishround üzerinde 2 binden fazla kampanya bulunuyor.

Kaynak: The Memo

Doğum gününüzde sevdiğiniz pahalı bir hediye yerine bir çok ucuz (ve çoğunlukla işe yaramaz) hediye alma sorununa çözüm geliştirmek isteyen Ukrayna'lı girişimci Vitaliy Kedyk, Wishround adlı bir uygulama geliştirdi. Kullanıcıların kendileri ya da bir arkadaşları için hediye kampanyası oluşturabildiği sitede, bir kişinin istediği ya da ihtiyaç duyduğu bir şeyi satın almak için pek çok kişi katkıda bulunabiliyor. Böylece hem kimse boşuna para harcamamış oluyor hem de hediye alınan kişi daha mutlu oluyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği