Kamusal alanda mahrem yazışma manzaraları

New Yorklu fotoğrafçı Jeff Mermelstein sokakta ya da toplu taşımada mesajlaştığını gördüğü kişilerin telefon ekranını çektiği fotoğrafları sergiledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Son yıllarda toplu taşımada seyahat ettiyseniz etrafınızda telefonuyla uğraşan bir çok insan görmüşsünüzdür. Bu kişiler bazen telefonda arkadaşlarıyla plan yaparken, bazen film izlerken bazen internette gezinirken bazen de oyun oynarken karşınıza çıkabilir.

Ancak bunların dışında, otobüste ya da metroda yanınızda oturan kişi telefondan çok mahrem bir konuşma yapıyor olabilir. Bazen yazıştığı kişiye en derin duygularını anlatan, bazen cinsel içerikli mesajlar gönderen bazen de Tinder’da kendisine uygun birini arayan birilerine rastlamanız mümkün.

Kadraja giren samimi yazışmalar

Bu tarz manzaralar özellikle büyük şehirlerde daha sık görülebiliyor ve başkasının mahremiyle karşılaşan bir kişinin gözlerini kaçıracak gücü kendinde bulması çok zor. New Yorklu fotoğrafçı Jeff Mermelstein da bu manzaralarla karşılaşınca gözünü kaçıramayanlardan. Mermelstein, sokak fotoğrafçılığının geniş bir bölümünü insanların bu samimi mesajlarını yakalamaya ayırmış.

Fotoğraflarda çok içten kişisel mesajlar bulunuyor. Telefonda yazışan kişiler fotoğraflarının çekildiğinin farkında değil. Mermelstein mesajların sahibinin anlaşılmaması için fotoğrafları özellikle keserek küçültmüş. Ancak bazı fotoğraflarda parmaklara yapılmış dövmeler ya da ilginç ojeler kişilerin kimliğini ele verebilecek şekilde görünüyor.

#nyc

A post shared by Jeff Mermelstein (@jeffmermelstein) on

Mesajlardan birinde “Kız sert seks seviyor” yazıyor. Bir diğer mesajda ise “Merak etmeyin, aynen fotoğrafta göründüğümüz gibiyiz. Hanımına söyle benim karım da seninkiyle aynı arzulara sahip.” ifadeleri yer alıyor.

#nyc

A post shared by Jeff Mermelstein (@jeffmermelstein) on

Duygusal mesajlar

Diğer mesajlarda ise duygusal açıdan oldukça yoğun cümleler bulunuyor.

Bir kişinin mesajında “Geçen hafta sonu Ayahuasca’ya gittim ve konu senden açıldı. Yaptığım şeyleri kabullenmediğim için ne kadar pişman olduğumu anlamam bir hafta sürdü ve dönüp bakınca sana aşırı derecede saygısızlık ettiğimi fark ettim.” ifadeleri görülebiliyor.

#nyc

A post shared by Jeff Mermelstein (@jeffmermelstein) on

Bir diğer mesajda ise “Lütfen yarından itibaren kemoterapiye başla. Biliyorum hayat hiç adil değil. Keşke hastalığının acısını dindirebilecek bir şeyler yapabilseydim… Elimden gelen bir şey olsa seni kurtarmak için her şeyi yapardım.” yazıyor.

And I also say a prayer #nyc

A post shared by Jeff Mermelstein (@jeffmermelstein) on

Diğer içten mesajlaşma fotoğrafları ve sanatçının sokakta karşılaştığı duygusal anları görmek için jeffmermelstein adlı Instagram profilini takip edebilirsiniz.

Kaynak: Business Insider

New Yorklu fotoğrafçı Jeff Mermelstein sokakta ya da toplu taşımada mesajlaştığını gördüğü kişilerin telefon ekranını çektiği fotoğrafları sergiledi. Fotoğraflarda cinsel deneyimlerini paylaşan kişilerden en duygusal anlarını anlatan kişilere kadar pek çok farklı hikayeye rastlamak mümkün.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği