Japonya’dan yeni ‘nefes kesen’ trend

Tokyolu fotoğrafçı Hatuhiko Kawaguchi, düğün fotoğrafçılığı konusunda yepyeni ve ‘nefes kesici’ yeni bir yöntem geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Konu ‘düğün fotoğrafçılığı’ olunca daha önce denenmemiş bir konseptle karşılaşmak biraz zor. Ama Tokyolu fotoğrafçı Hatuhiko Kawaguchi, yepyeni ve ‘nefes kesici’ yeni bir yöntem geliştirdi. Flesh Love (Beden Aşkı) adını verdiği serisinde Kawaguchi, yeni evli çiftleri vakumlanmış plastik torbalara koyarak garip fotoğraflarını çekiyor. Fotoğrafçı bu yöntemin, insanların birbirlerine ne kadar yakın ve aşık olduğunu yansıttığını söylüyor.

Süreç oldukça basit ancak riskli. Çiftler öncelikle sürtünmeyi engellemek için kayganlaştırıcı jel ile kaplanıyor. Daha sonra çiftler plastik torbaya giriyor ve torbanın havası çekiliyor. Genç aşıklar oldukça rahatsız bir aşk kozasında hareketsizce bekliyor. Daha sonra Kawaguchi hızlı bir şekilde aşıkların iki fotoğrafını çekiyor ve asistanına torbayı açmasını söylüyor.

Çiftlerin 10 saniye boyunca nefesini tutması gerekiyor. Daha sonra her ikisine de birer oksijen kutusu veriliyor. Olası bir kaza anında müdahalede bulunmak için ortamda bir de doktor bulunuyor.

Muhtemel tehlikelere rağmen Kawaguchi bu konseptin gitgide popülerleştiğini, özellikle benzersiz bir düğün fotoğrafı deneyimi yaşamak isteyen çiftlerin kendisine geldiğini söylüyor: “Birbirine aşık olan çiftler yekvücut olmak istiyor. Fotoğraflarımda çiftleri mümkün olduğunca birbirine yaklaştırarak aşklarının gücünü gösteriyorum. Aralarında ne kadar az mesafe olursa aşklarının gücü de o kadar fazladır.”

Kawaguchi’nin çalışmaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Lost At E Minor

Konu ‘düğün fotoğrafçılığı’ olunca daha önce denenmemiş bir konseptle karşılaşmak biraz zor. Ama Tokyolu fotoğrafçı Hatuhiko Kawaguchi, yepyeni ve ‘nefes kesici’ yeni bir yöntem geliştirdi. Flesh Love (Beden Aşkı) adını verdiği serisinde Kawaguchi, yeni evli çiftleri vakumlanmış plastik torbalara koyarak garip fotoğraflarını çekiyor. Fotoğrafçı bu yöntemin, insanların birbirlerine ne kadar yakın ve aşık olduğunu yansıttığını söylüyor.3 yanıt

  1. Isimsiz avatarı
    Isimsiz

    Bu olay Turkiyede yapılırsa stüdyoda oksijen kutusu ve doktor bulunmaz

  2. Onur ÖZER avatarı

    japonlar yapar abi, adamlar zaten makineyi yapmış fotoğrafı da yapmasınlar mı? Harika olmuş.

Yorumunuz: