Instagram’a son görülme özelliği geldi

Instagram'da artık direkt mesaj bölümünde adınızın altında en son ne zaman aktif olduğunuz yazacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram, uygulamanın direkt mesajlar bölümünde en son ne zaman aktif olduğunuzu gösteren yeni bir özellik ile güncellendi. Kişinin adının altında ‘Şu an aktif’ veya ‘2sn önce aktifti’ gibi bir yazı yazdığını göreceksiniz. Facebook Messenger gibi uygulamalardakine benzeyen bu özellik, önceden sizinle iletişimde bulunan kişilerin çevrimiçi olup olmadığı hakkında bilgi sağlayacak.

Özellik, varsayılan olarak etkin konumda başlayacak ve direkt mesajla sohbet ettiğiniz kişilerle sınırlı olacak. The Verge’ün haberine göre, çevrimiçi olduğunuz bilgisine sadece direkt mesaj kısmında mesajlaştığınız ve takip ettiğiniz kişiler erişebiliyor, genel takipçiler erişemiyor. Çevrimiçi durumunuzu Instagram’da sunmamayı tercih ederseniz, ayarlar bölümünden ‘Aktivite Durumunu Göster’ seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yenilik, tüm iOS ve Android kullanıcılarına sessizce sunulan bir özellik olarak görünüyor.

Ayrıca, Instagram hikayelerde kullanılmak için tasarlanan ‘Type’ adlı yeni bir özelliği de deniyor. Next Web’in paylaştığı videoda görüldüğü gibi tasarım farklı yazı tipleri ve arka planlar sunuyor. Type, şu an için tüm kullanıcılar tarafından kullanılamıyor. Ayrıca Type düğmesi, ‘Boomerang’ ve ‘Geri Sarma’ gibi diğer hikaye seçeneklerinde de birkaç font ve arka planla birlikte bulunacak.

Kaynak: Mac Rumors

Instagram'da artık direkt mesaj bölümünde adınızın altında en son ne zaman aktif olduğunuz yazacak. Facebook Messenger gibi uygulamalarda da olan bu özellik, mesajlaştığınız kişilerle ve sizin takip ettiğiniz kişilerle sınırlı olacak ve diğer takipçiler göremeyecek. Eğer özelliği kullanmak istemezseniz ayarlar bölümünden 'Aktivite Durumunu Göster' seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Instagram ayrıca, hikayeler kısmına yeni fontlar ve arka planlar sunan bir özellik üzerinde çalışıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği