Instagram perakendeciliği nasıl değiştiriyor?

Instagram, perakendecileri müşteri için farklı deneyimler yaratmaya itiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Macmillan, grammable‘ı “Instagram aracılığıyla fotoğraflanmaya ve çevrimiçi olarak paylaşılmaya değer bir şey” olarak tanımlıyor. Uygulamanın popülaritesi arttıkça, markalar ve perakendeciler de doğal olarak bundan etkilendi ve ‘paylaşılabilir hikayeler‘ üretmek zorunda kaldılar.

Bu trendin en güzel örneklerinden biri New York‘ta hizmet veren Story adlı konsept mağaza. Rachel Schechtman tarafından kurulan Story, her 4 veya 8 haftada bir yeniden şekilleniyor. Bu da ziyaret edilmek için yeni bir neden anlamına geliyor. Perakendecilik giderek bir akıllı telefonun objektifinden nasıl görüleceği düşünülerek tasarlanıyor.

New York’taki son tatil sezonunda, Yankee Candle’dan Candlepower, mum satan geçici bir mağazadan daha fazlasıydı. Mağaza, fotoğraflanması ve paylaşılması için özenle yapılmış olan bir dizi süsleme sundu.

Aynı şey, mağaza penceresinden bakıldığında mavi arka plan üzerinde parçaların bir araya gelmesiyle bir bulut oluşturan gözlük tasarımcısı Prive Revaux pop-up’ları için de söylenebilir.

Yine New York’taki Meatpacking bölgesindeki Samsung 837 mağazası tasarlanırken sorulan en önemli sorulardan biri burasının ‘Instagramlanabilir‘ olup olmayacağıydı.

Gelecekte markalar ve perakendeciler, satış alanları oluşturma ve ürün satma alanında olduğu gibi anları satma konusunda da yetkin olmak zorunda hissedecek. Çünkü Instagram tüketicileri bunu talep edecek.

Kaynak: Forbes

Günümüzde mağazaların hikayeleri görsel ve paylaşılabilir yani 'grammable' olmalı. Macmillan, grammable'ı "Instagram'da fotoğraflanmaya ve çevrimiçi olarak yayınlanmaya değer bir şey" olarak tanımlar. Uygulamanın popülaritesi arttıkça, markalar ve perakendeciler tıklanmayı artırmaya çalışıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği