İlk 512 GB microSD hafıza kartı piyasaya çıkıyor

Integral Memory yeni duyurduğu 512 GB’lık hafıza kartı ile rekorun yeni sahibi oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Neredeyse yarım terabayt belleğe sahip hafıza kartıyla tanışın. The Verge’ün haberine göre Integral Memory şirketi 512 GB’lık yeni hafıza kartı ile rekorun yeni sahibi oldu. Önceki rekor ise 400 GB’lık modeliyle Sandisk’e aitti.

Yeni çıkan hafıza kartı Sandisk’in ürünü kadar hızlı olmasa da -Integral Memory’nin ürünü 80 MB/s hızında iken Sandisk’in ürünü 100 MB/s hıza sahip- HD kalitesinde video kaydı için uygun bir hafıza kartı. Android Police’e göre ise hafıza kartı Android ve Nintendo Switch için uygun değil ama yüksek kalitede video kaydı için kullanılabilir.

Integral Memory, yaptığı basın açıklamasında bazı kullanıcıların veri depolama için bulut tabanlı teknolojileri tercih ettiğini ancak bulut sistemlerinin hafıza kartları ile yarışmasının henüz mümkün olmadığını belirtti. Basın açıklamasında ürünün fiyatı hakkında bilgi verilmedi. Ancak Sandisk’in 400 GB’lık modelinin fiyatının 250 Dolar civarında olduğu düşünülürse hafıza kartının pek de bütçe dostu olduğu söylenemez.

Üst düzey kullanıcılar için 64 GB belleğin standart olduğu göz önünde bulundurulursa 512 GB’lık modelin ortalama kullanıcı ihtiyacının çok üstünde olduğu söylenebilir. 64 GB’lık hafızanın yüz binlerce fotoğraf saklamak için yeterli olduğunu da belirtelim. Integral Memory’nin yeni hafıza kartı Şubat ayında satışa sunulacak.

Kaynak: Gizmodo

Neredeyse yarım terabayt belleğe sahip hafıza kartıyla tanışın. The Verge’ün haberine göre Integral Memory şirketi 400 GB ile önceki rekorun sahibi Sandisk’i geçerek 512 GB’lık yeni hafıza kartını duyurdu. Integral Memory yaptığı basın açıklamasında bazı kullanıcıların veri depolama için bulut tabanlı teknolojileri tercih ettiğini ancak bulut sistemlerinin hafıza kartları ile yarışmasının henüz mümkün olmadığını belirtti. Basın açıklamasında ürünün fiyatı hakkında bilgi verilmedi. Ancak Sandisk’in 400 GB’lık modelinin fiyatının 250 Dolar civarında olduğu düşünülürse bu hafıza kartının pek de bütçe dostu olmayacağı tahmin edilebilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği