Ikea gözünü yemek inovasyonuna dikti

Dünyanın en büyük mobilya perakendecisi Ikea, gıda alanında yeni bir yenilik bulmak istiyor. Şirket bunun için üç aylık bir kuluçka programı oluşturdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”null” tweeter=”null” suffix=”null”]Dünyanın en büyük mobilya perakendecisi Ikea, gıda alanında yeni bir yenilik bulmak istiyor.[/inlinetweet] Şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kimi start-up’ları İsveç’teki bir laboratuvarında üç ay sürecek bir kuluçka programına davet ettiğini açıkladı. Çağrılan girişimler için 20 bin Avro (hibe), ücretsiz konaklama, Ikea’nın ekip ve laboratuvarına erişim söz konusu. Girişimlerin desteklenmesi ve geliştirilmesi için yapılan kuluçka programı, Ikea özelinde 8 kilit konuya odaklanacak: gıda alanında yenilik, devrimci teknolojiler, müşteri deneyimi, devrimci tasarım, sürdürülebilirlik, üretim, tedarik zinciri ve analitik.

Moda haline geldi

Yeni açılan gıda girişimlerini bünyesine katan bir küresel şirket fikri bir süredir moda. Bu ayın başında, yoğurt yapımcısı Chobani gıda girişimlerine ev sahipliği yapma konusundaki ikinci tur başvurularını kabul ettiğini açıkladı. Pepsi de Nisan ayında sağlıklı yaşam markaları için yeni fikirler üretmesi için ‘beslenme serası’na odaklanan bir kuluçka programı başlattığını duyurdu.

Şirket, yeni girişimlerle gıda alanında sanal gerçekliği de kullanarak tadım, yeni malzemelerin üretilmesi, sürdürülebilir kaynaklar, koruma çabaları ve sağlıklı yemek konularında çalışmaya can atıyor. Şirket sitesinde ‘girişimden pay alınmadığını, ortaklaşa çalışmak veya ortak yaratımlar yapmak için start-up’ları denediklerini, bu şirketleri satın almak isteyen bir müşteri olabileceklerini’ belirtti. 41 ülkede 30’un üzerinde büyük mağazası bulunan Ikea’nın değerli bir müşteri olacağına kesin gözle bakılıyor.

Kaynak: Qz

Dünyanın en büyük mobilya perakendecisi Ikea, gıda alanında yeni bir yenilik bulmak istiyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kimi start-up’ları İsveç’teki bir laboratuvarında üç ay sürecek bir kuluçka programına davet ettiğini açıkladı. Çağrılan girişimler için 20 bin Avro (hibe), ücretsiz konaklama, Ikea’nın ekip ve laboratuvarına erişim söz konusu. Girişimlerin desteklenmesi ve geliştirilmesi için yapılan kuluçka programı, Ikea özelinde 8 kilit konuya odaklanacak: gıda alanında yenilik, devrimci teknolojiler, müşteri deneyimi, devrimci tasarım, sürdürülebilirlik, üretim, tedarik zinciri ve analitik.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği