Havuz ve çevresinde teknolojik cihaz kullanımını yasaklayan otel

Bali’deki bir otel, akıllı telefon bağımlılığının önüne geçmek için en bilindik ‘çözüme’ başvuruyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

En son ne zaman dizüstü bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza temas etmeden vakit geçirdiğinizi düşünün. Özellikle tatildeyken, teknolojiden zorla da olsa uzaklaşmanın bir yolunu bulmak güzel olmaz mıydı?

Bali’deki lüks bir otel, işte bu soruna çözüm olarak, yüzme havuzu ve çevresinde elektronik cihaz kullanımını yasaklıyor. Ayana Resort & Spa isimli otel “The Moment In” kampanyasıyla ziyaretçilerini bildirimlerden uzak durmaya teşvik ediyor. Bu sayede insanların sürekli olarak e-postalarını veya sosyal medya hesaplarındaki son durumu düşünmeden anın tadını çıkarabilmesi hedefleniyor.

Ayana Resort & Spa bu kuralı sadece bir havuzda sabah 9 akşam 5 saatleri arasında uygulayacak. Otel yetkilileri, havuz etrafında kullanıcıların cihazlarını güvenli bir şekilde saklayabilecekleri ve teknolojisiz geçen süre sonrası geri alabilecekleri dolaplar sunarak süreci kolaylaştırıyor. Ayana Resort & Spa yetkilisi, Lonely Planet News’e verdiği demeçte, “Amacımız, kendimize ve çevremizdekilere zaman ayırarak benliğimizin korunmasına katkı sağlamak ve misafirlerimizin gerçekten rahatlayabileceği bir huzur ortamı yaratmak” diye konuştu.

Teknolojik cihaz bağımlılığı yalnızca otelleri değil müzisyenleri de harekete geçirdi. Amerikalı şarkıcı Jack White da konserlerinde telefon kullanımını yasaklama kararı alanlardan yalnızca biri.

Ne dersiniz, bu tür kısıtlamalar olmadan kendi isteğinizle telefonunuzdan bir süre de olsa uzak kalabilir misiniz?

Kaynak : engadget

Bali’deki lüks bir otel, yüzme havuzu ve çevresinde elektronik cihaz kullanımını yasaklıyor. Ayana Resort & Spa isimli otel “The Moment In” kampanyasıyla ziyaretçilerini bildirimlerden uzak durmaya teşvik ediyor. Bu sayede insanların sürekli olarak e-postalarını veya sosyal medya hesaplarındaki son durumu düşünmeden anın tadını çıkarabilmesi hedefleniyor.Yorumunuz: