Google Play’e göre 2018’in en iyileri

Yılın sonuna yaklaştığımız günlerde Google'ın farklı servisleri 2018'in genel değerlendirmesini yapmaya başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yılın sonuna yaklaştığımız günlerde Google’ın farklı servisleri 2018’in genel değerlendirmesini yapmaya başladı. Play Store 2018’in en iyi Android uygulamalarını listelerken, Play Movies & TV ve Play Books da en popüler film, dizi ve kitapları belirledi. En iyi uygulama, film ve dizi kategorilerinde ayrıca bu yıl ilk kez kullanıcıların oyları da alındı.

Uygulama listesi, Google’ın her yıl Android platformundaki en popüler uygulama ve oyunları onurlandırdığı bir liste. Listede I/O 2018 Play Awards ve Ekim ayındaki Materyal Tasarım Ödülleri de yer alıyor.

Drops ve PUBG Mobile ipi göğüsledi

Android bu yıl seçimlerini yılın uygulaması ve yılın oyunu olarak iki kategoride sundu. Buna göre yılın uygulaması, 31 farklı dili öğrenme imkanı sunan Drops adlı uygulama oldu. Yılın oyunu olarak ise PUBG Mobile seçildi. PUBG Mobile aynı zamanda geçtiğimi ay yapılan iki haftalık uygulama sonucunda, kullanıcıların da bir numaralı tercihi oldu. Google’ın YouTube TV uygulaması kullanıcıların en sevdiği uygulama olurken, en beğenilen film olarak ise Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War) seçildi.

Google listeleri ülkelere göre sıralıyor. Türkiye’de kullanıcıların en sevdiği uygulama ödülünü Spotify alırken, PUBG Mobile yine en popüler oyun oldu. En eğlenceli uygulama ödülü ise fotoğrafları hareketlendiren VIMAGE adlı uygulamaya gitti. Diğer alanlarda listeye giren uygulamaları buradan inceleyebilirsiniz.

ABD film, dizi ve kitap listeleri

Film ve Tv alanında, ABD listesinde Disney’in Marvel filmleri geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine listeyi ele geçirmiş durumda. 2018’in en popüler filmleri şunlar:

 1. Kara Panter
 2. Avengers: Infinity War
 3. Thor: Ragnarok
 4. Jumanji: Welcome to the Jungle
 5. Deadpool 2

En popüler diziler ise şu şekilde sıralandı:

 1. The Walking Dead
 2. Riverdale
 3. The Big Bang Theory
 4. The Flash
 5. PAW Patrol

Bu yıl listede şarkılar yerine popüler e-kitaplara ve sesli kitaplara yer verildi. Listenin tamamına Play Store’un koleksiyonundan ulaşılabilir. İlk 5’ler şu şekilde:

En popüler e-kitaplar

 1. Fire and Fury – Michael Wolff
 2. The Outsider – Stephen King
 3. Fear – Bob Woodward
 4. 12 Rules for Life – Jordan B. Peterson
 5. Girl, Wash Your Face – Rachel Hollis

En popüler sesli kitaplar

 1. 12 Rules for Life – Jordan B. Peterson
 2. Girl, Wash Your Face – Rachel Hollis
 3. Fear – Bob Woodward
 4. Becoming – Michelle Obama
 5. The Outsider – Stephen King
Kaynak: 9to5Google

Yılın sonuna yaklaştığımız günlerde Google'ın farklı servisleri 2018'in genel değerlendirmesini yapmaya başladı. Play Store 2018'in en iyi Android uygulamalarını listelerken, Play Movies & TV ve Play Books da en popüler film, dizi ve kitapları belirledi. En iyi uygulama, film ve dizi kategorilerinde ayrıca bu yıl ilk kez kullanıcıların oyları da alındı. Buna göre yılın en iyi uygulaması Drops, yılın en iyi oyunu da PUBG Mobile seçildi. En popüler film ve dizi listelerini de yine Marvel ele geçirdi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği