Ed Sheeran’ın turnesi U2’nun rekorunu kıracak

28 yaşındaki genç şarkıcı Ed Sheeran, 2017’nin Mart ayından beri süren Divide adlı turnesi sayesinde rekor kıracak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ed Sheeran Divide turnesinin Almanya ayağını tamamladığında, bu zamana kadarki en büyük, en çok katılım gösterilen ve en çok kazandıran turne rekorunu kırmış olacak.

2017’nin Mart ayında başlayan turne, Ed Sheeran’ın memleketi Ispwich kasabasındaki Chantry Park’ta sona erecek. Son konserin ardından Sheeran, 893 gününü yollarda geçirmiş olacak. Bu anlamda rekor, 760 günle U2’nun turnesine aitti. Sheeran Instagram hesabında “Her birinize çok çok teşekkür ederim. 12 konserimiz kaldı. Bu tecrübeyi asla unutmayacağım.” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Sheeran’ın son albümü haftalardır ilk sırada

Pollstar adlı yayına göre Ed Sheeran, Divide turu kapsamında 255 kez dinleyicisiyle buluşmuş olacak. U2, 360° turunda 100 kez sevenleriyle buluşmuştu. Ayrıca Sheeran, Mayıs ayında Fransa’da verdiği bir konserdeki katılım oranıyla, Bono’nun tur katılım rekoru 7,3 milyonu da kırmıştı. Sheeran’ın menajeri Stuart Camp, “Henüz kariyerinin başında olan Sheeran’ın ismini U2 ve Bono gibi efsane isimlerle aynı cümle içinde duymak inanılmaz bir his.” diyor.

28 yaşındaki şarkıcı, son albümü No.6 Collaborations Project sayesinde Birleşik Krallık’taki albüm listelerinde üç haftadır ilk sırada yer alıyor. Albümde Justin Bieber, Bruno Mars ve Eminem gibi ünlü isimlerle birlikte söylediği şarkılar yer alıyor.

Kaynak: BBC

Ed Sheeran Divide turnesinin Almanya ayağını tamamladığında, bu zamana kadarki en büyük, en çok katılım gösterilen ve en çok kazandıran turne rekorunu kırmış olacak. 2017’nin Mart ayında başlayan turne, Ed Sheeran’ın memleketi Ispwich kasabasındaki Chantry Park’ta sona erecek. Son konserin ardından Sheeran, 893 gününü yollarda geçirmiş olacak. Bu anlamda rekor, 760 günle U2’nun turnesine aitti. Pollstar adlı yayına göre Ed Sheeran, Divide turu kapsamında 255 kez dinleyicisiyle buluşmuş olacak. U2, 360° turunda 100 kez sevenleriyle buluşmuştu. Ayrıca Sheeran, Mayıs ayında Fransa’da verdiği bir konserdeki katılım oranıyla, Bono’nun tur katılım rekoru 7,3 milyonu da kırmıştı.Yorumunuz: