Dokunulmazlık olmadan Survivor zor

Animal Planet kanalı için belgesel çeken ekip, Avustralya açıklarında bir adada yaşam mücadelesi veren bir balıkçıyı ölmek üzereyken kurtardı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Animal Planet adlı belgesel kanalının River Monsters (Nehir Canavarları) adlı programı için Avustralya açıklarında çekim yapan bir ekip hiç ummadığı bir görüntüyle karşılaştı. Üzerinde yaşam olmayan küçük bir adada bir soğutucu gören çekim ekibi adaya yaklaştığında deniz seviyesindeki bir mağaradan çıkan bir adamın kendilerinden yardım istediğini gördüler.

Tremine adlı balıkçı 3 gün önce Avustralya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki küçük bir kasaba olan Borroloola‘dan kayığıyla yola çıktı. Denk geldiği bir sahili keşfe çıkan balıkçı bir saat gezindikten sonra tam olarak nerede olduğunu kestiremedi ve kayığının yerini bulamadı. Biraz daha gezindikten sonra geceyi o sahilde geçirmeye karar veren Tremine, bulduğu deniz kaplumbağası yuvalarını inceledi. Orada bir kaç su şişesi buldu ancak şişelerin içi boştu.

Tremine sabah uyandığında sıcakla boğuşmak zorunda kaldı. Başına güneş geçen balıkçı hem üşüyüp hem de sıcaktan kavruluyordu. Susuzluk yüzünden bitkin düşen Tremine 2. günün tamamını adada bulduğu bir mağarada geçirdi. Son duasını ettiğini ve ‘ölmeye hazırlandığını’ ifade eden denizci bir süre sonra çekim ekibiyle karşılaştı.

Çekim ekibine el sallayarak yardım isteyen ve “Bana içecek bir şeyler verin” diyen Tremine bitkinlik ve yaşadığı şok sebebiyle kurtulmasını kutlayamadı. Film ekibinin çektiği bölümün yönetmeni olan Stephen Shearman, balıkçıya su ve hidrasyon tableti verdiklerini ancak bunları kısa süre içinde istifra ederek çıkardığını belirtti. Ekiple birlikte en yakın kasabaya götürülen Tremine kendine gelmekte oldukça zorlandı. Shearman “Sessizce duruyor ve başını sallıyordu. Hayatı, hayal edebileceğiniz en ince pamuk ipliğine bağlıydı” diyerek Tremine’ın yaşadığı tecrübeyi anlattı.

Programın sunucu Jeremy Wade, “Bugüne kadar yaptığım programlarda pek çok farklı canlı gördüm ancak daha önce kimseyi boş bir adadan kurtarmamıştım. Avustralya’nın sıcağında su ve kalacak bir yer olmadan en fazla 2-3 gün yaşayabilirsiniz. Onu bulmamış olsaydık muhtemelen ölecekti” diyerek zamanlamalarının ne kadar doğru olduğuna dikkat çekti.

Avustralya açıklarında çekim yapan bir belgesel ekibi, boş bir adada hayatta kalmaya çalışan bir balıkçıyı ölmek üzereyken buldu. Avustralya’nın kuzeyinde küçük bir kasabadan yola çıkan balıkçı yolunu kaybetmiş ve 2 gün boyunca bir adada aç ve susuz kalmıştı.Bir yanıt

Yorumunuz: