Avrupa Birliği’nin yeni hedefi: ücretsiz WiFi

Avrupa Birliği, kamuya açık ücretsiz kablosuz internet servisini, birliğin internet erişimi bulunmayan noktalarına götürmeye hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Avrupa Birliği, kamuya açık ücretsiz kablosuz internet servisini, birliğin internet erişimi bulunmayan noktalarına götürmeye hazırlanıyor. Yeni bir anlaşmayla birlikte, AB genelinde 6 bin ila 8 bin belediyenin halka açık ücretsiz WiFi servisi sunabilmesi için 120 milyon Avro’luk bir bütçe ayrılması kararlaştırıldı. Reuters, bu bütçenin onaylanması için yeniden oylama yapılacağını belirtti.

İnternet erişimi küresel bir sorun. İnternet erişimini, özellikle kırsal ve düşük gelirli bölgeler gibi, henüz bağlantısı olmayan bölgelere götürmek hem bölge halkı için hem de internetten hizmet veren servisler için faydalı bir gelişme olacaktır. ABD’de de benzer çalışmalar yürütülüyor. Yeni Federal İletişim Komisyonu Başkanı Ajit Pai, bu konunun kendisi için de bir öncelik olduğunu belirtmişti.

Kaynak: Axios

Avrupa Birliği, kamuya açık ücretsiz kablosuz internet servisini, birliğin internet erişimi bulunmayan noktalarına götürmeye hazırlanıyor. Yeni bir anlaşmayla birlikte, AB genelinde 6 bin ila 8 bin belediyenin halka açık ücretsiz WiFi servisi sunabilmesi için 120 milyon Avro'luk bir bütçe ayrılması kararlaştırıldı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği