Alphabet, Apple’ı geçerek dünyanın en fazla nakit bulunduran şirketi oldu

Google'ın ana şirketi Alphabet, nakit açısından en zengin şirket olma unvanını kazanarak Apple'ın tacını elinden aldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Financial Times‘ın haberine göre, Google’ın ana şirketi Alphabet, 2019’un ikinci çeyreğinde nakit açısından en zengin şirket unvanını kazandı. Bu anlamda Apple uzun süredir lider konumdaydı. Şu anda Apple 102 milyar Dolar nakde sahipken Alphabet 117 milyar Dolar nakde sahip.

Alphabet’in likit rezervi, 2017’nin sonundan beri neredeyse 20 milyar Dolar arttı. Apple’ın ise 163 milyar Dolar’la zirvedeyken o zamandan beri azalış gösteriyor. Financial Times‘ın raporu, Alphabet’in 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyrek satışlarında 38,94 milyar Dolar kazanarak analistlerin tahminlerini aştıktan bir hafta sonra yayımlandı.

Alphabet’in mali başarısı, şirket için tartışmalı bir döneme denk geldi. Çünkü şirket şu anda tekelcilik karşıtı incelemeyle ve çalışanların protestolarıyla uğraşıyor. Ayrıca bütün mali başarısına rağmen hala ‘dünyanın en değerli şirketi’ unvanını kazanabilmiş değil. Trilyon Dolar’lık bir şirket haline gelen Apple, bu unvanı geçtiğimiz Ağustos ayında kazanmıştı. Fakat takip eden aylarda sırasıyla Amazon ve Microsoft bu unvanı devralmıştı.

Konuyla ilgili yorum yapmaları için ulaşılan Alphabet ve Apple, yanıt vermedi.

Kaynak: CNet

Financial Times'ın haberine göre, Google'ın ana şirketi Alphabet, 2019'un ikinci çeyreğinde nakit açısından en zengin şirket unvanını kazandı. Bu anlamda Apple uzun süredir lider konumdaydı. Şu anda Apple 102 milyar Dolar nakde sahipken Alphabet 117 milyar Dolar nakde sahip. Alphabet'in likit rezervi, 2017'nin sonundan beri neredeyse 20 milyar Dolar arttı. Apple'ın ise 163 milyar Dolar'la zirvedeyken o zamandan beri azalış gösteriyor. Financial Times'ın raporu, Alphabet'in 30 Haziran'da sona eren ikinci çeyrek satışlarında 38,94 milyar Dolar kazanarak analistlerin tahminlerini aştıktan bir hafta sonra yayımlandı.

Etiketler:

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği