Adobe yeni artırılmış gerçeklik ve çizim araçlarını tanıttı

Adobe, Project Aero  adlı yeni bir artırılmış gerçeklik oluşturma aracı ve Project Gemini adında yeni bir iPad çizim uygulaması tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Adobe, Los Angeles’ta düzenlediği Max konferansında, Creative Cloud’a eklediği yeni ürünleri tanıttı. Bu ürünler arasında Project Aero  adlı yeni bir artırılmış gerçeklik oluşturma aracı ve Project Gemini adında yeni bir iPad çizim uygulaması bulunuyor. Ürünlerin adının başında ‘Project’ ibaresi bulunması, bu ürünlerin hala geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor.

Adobe’nin artırılmış gerçeklik ürünü geliştirmesi şaşırtıcı bir gelişme değil. Zira şirket sanal gerçeklik teknolojisini de erken aşamada desteklemişti. Project Aero hem Adobe Dimension hem de Photoshop’un özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Uygulamanın 2019’da kullanıma sunulması planlanıyor.

Project Gemini

Diğer yeni araç Project Gemini ise Photoshop’un boyama motoru gibi teknolojilerini alarak iPad’de kullanılabilen ayrı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama Photoshop’un Sketch, Illustrator’ın Draw özelliklerini ve çizim görüntüsü kaydetme teknolojisini barındırıyor. Gemini ayrıca Photoshop fırçalarını da destekliyor. Yeni pakette maskeleme araçları, ızgaralar, çizim yönergeleri ve bazı tarama ve vektör yetenekleri de yer alıyor.

Kyle T. Webster’ın Photoshop için geliştirdiği fırça araçları da bu yeni uygulamada kullanıma sunuluyor. Kullanıcılar dilerse Photoshop ve Gemini arasında belge alışverişi de yapabilecek. Gemini, Photoshop’ta bulunan sulu boya, yağlı boya ve dinamik fırçalar gibi özellikleri de barındırıyor.

Şirketin açıkladığı çoğu projede olduğu gibi, Project Gemini de hala kapalı beta sürümünde. Şimdilik sadece iPad’de kullanıma sunulması planlanıyor. Ancak Adobe uygulamanın daha sonra diğer platformlarda da kullanılabileceğini söylüyor. Bu tarz bir programı kullanacak herhangi bir Android tablet yaygın olarak kullanılmadığı için, yeni platformun Windows olabileceği düşünülüyor.

Kaynak: TechCrunch

Adobe, Los Angeles’ta düzenlediği Max konferansında, Creative Cloud’a eklediği yeni ürünleri tanıttı. Bu ürünler arasında Project Aero  adlı yeni bir artırılmış gerçeklik oluşturma aracı ve Project Gemini adında yeni bir iPad çizim uygulaması bulunuyor. Ürünlerin adının başında ‘Project’ ibaresi bulunması, bu ürünlerin hala geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor.Bir yanıt

Yorumunuz: