Youtube ve Universal eski video klipleri yeniliyor

Ortaklık sonrası Lady Gaga’dan Beastie Boys’a en az 1000 video artık daha iyi görülüp duyulacak

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın en kalabalık video arşivine sahip Youtube’ta bu kalabalık içinde bazen düşük kaliteli videolara da rastlamak mümkün oluyor. Eski televizyon teknolojisine göre tasarlanan görüntüler ve sesler yüzünden günümüzde tarihi geçmiş videolardan bazıları, Youtube’un Universal müzik şirketiyle yaptığı bir ortaklık sonunda yüksek çözünürlüğe geçecek.

Yaklaşık 1000 video klibi elden geçirecek olan Youtube ve Universal, yenilenmiş ilk 100 videoyu platforma yeniden yükledi. Boyz II Men, George Strait, Janet Jackson, Lady Antebellum, Lionel Richie, Meat Loaf, No Doubt, Gwen Stefani, Smokey Robinson, Kiss ave Tom Petty gibi isimlerin eski videoları artık yüksek çözünürlükte dinlenip izlenebiliyor. Üstelik hazli hazırda olan bağlantı adresleri de değişmeden. Yani zamanında bir videoyu Youtube playlist’inize dahil ettiyseniz, yine aynı bağlantıdan bu sefer videonun yeni halini izlemeniz mümkün olacak. Videoların yenilenmiş olduğunu da, açıklama kısımlarında yer alan REMASTERED bilgisi sayesinde anlayabilirsiniz.

Youtube ve Universal, 1000 adet videoyu yenileyip yeniden yükleme işlemini yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyor.

Kaynak: Engadget

Eski televizyon teknolojisine göre tasarlanan görüntüler ve sesler yüzünden günümüzde tarihi geçmiş videolardan bazıları, Youtube’un Universal müzik şirketiyle yaptığı bir ortaklık sonunda yüksek çözünürlüğe geçecek. Yaklaşık 1000 video klibi elden geçiren Youtube ve Universal, yenilenmiş ilk 100 videoyu da platforma yeniden yükledi. Boyz II Men, George Strait, Janet Jackson, Lady Antebellum, Lionel Richie, Meat Loaf, No Doubt, Gwen Stefani, Smokey Robinson, Kiss ave Tom Petty gibi isimlerin eski videoları artık yüksek çözünürlükte dinlenip izlenebiliyor. Üstelik hazli hazırda olan bağlantı adresleri de değişmeden.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği