Yeni Amiga bu yıl satışa sunulacak

Yılbaşı tatili için yeni bir Amiga geliyor. Apollo Accelerators tarafından açıklanan Vampire V4 kendi başına çalışabilen bir Amiga olarak kullanılabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yılbaşı tatili için yeni bir Amiga geliyor. Evet, o bildiğiniz, 1985-1996 yılları arasında fare ile etkileşim kurulabilen grafik arayüzü geniş kitlelere tanıtan Amiga. Oyuncular, grafik ile çalışanlar ve bilişim teknolojisi hayranları tarafından çok sevilen Amiga zamanında Motorola 680×0 işlemcisi, çoklu kullanım işletim sistemi, görsel, ses ve video ile çalışabilme yetenekleri ile bir döneme damgasını vurmuştu.

Platform, üreticisi Commodore iflas ettikten sonra yeniden üretilmedi ancak Amiga severler, AmigaOS işletim sistemini korumak ve yeni klonlara aktarmak için çalışmaya devam etti. Bu çalışmalardan biri de geçtiğimi hafta Apollo Accelerators tarafından açıklanan Vampire V4. Bu cihaz kendi başına çalışabilen bir Amiga olarak ya da eski Amiga’ları hızlandıran bir sistem olarak kullanılabiliyor.

Eski modellerden daha iyi ve daha pahalı

Apollo’nun geçmişte ürettiği benzer ürünler de bulunuyordu ancak yeni V4’ün eski modellerden çok daha başarılı olduğu vurgulanıyor. Eskiden Motorola’nın geliştirdiği işlemcinin rolünü şimdi Altera Cyclone V A5 FPGA almış durumda. Cihazda ayrıca 512 MB RAM, 40-44 pin FastIDE bağlantıları, Eternet, bir çift USB girişi ve depolama için MicroSD yuvası bulunuyor.

Apollo henüz yeni Vampire için bir fiyat belirlemiş değil ancak daha pahalı bileşenler kullanıldığı için yeni ürünün eskilerine göre daha pahalı olacağı ifade ediliyor. Şirket önce hızlandırıcı kartları hazırlayıp daha sonra kendi başına çalışabilen sistemi üretmek istiyor.

Kaynak: TheRegister

Yılbaşı tatili için yeni bir Amiga geliyor. Apollo Accelerators tarafından açıklanan Vampire V4 adlı cihaz kendi başına çalışabilen bir Amiga olarak ya da eski Amiga'ları hızlandıran bir sistem olarak kullanılabiliyor. Eskiden Motorola'nın geliştirdiği işlemcinin rolünü şimdi Altera Cyclone V A5 FPGA almış durumda. Cihazda ayrıca 512 MB RAM, 40-44 pin FastIDE bağlantıları, Eternet, bir çift USB girişi ve depolama için MicroSD yuvası bulunuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği