Yapay zeka destekli seks robotu gönderime hazır

Abyss Creations tarafından geliştirilen yeni nesil yapay zekalı seks robotları Eylül ayından itibaren müşterilere gönderilmeye başlayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz yıl Kaliforniya, San Marcos’ta RealDoll yapımcısı Abyss Creations‘ın yeni nesil yapay zekalı seks robotlarına CNET aracılığıyla göz atma fırsatı bulmuştuk. Müşteriler artık kendi seks robotlarını almaya başlayabilecek. Abyss Creations Kurucusu ve Baş Tasarımcısı Matthew McMullen yapay zekalı seks robotlarının Eylül’den itibaren gönderilmeye başlayacağını açıkladı.

Robotlarda ‘X-Mode’ adı verilen yeni bir özellik bulunacak. Bu özellik sayesinde robot baş kısmında bulunan algılayıcılar sayesinde harekete ve dokunuşlara özel sesler ve yüz ifadeleriyle karşılık verecek. Bu ifadeler temel yüz hareketleri ve dudak eşlemenin ötesinde olacak. San Marcos’ta bulunan Realbotix laboratuvarında çekilen videodan X-Mode’un nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz (İçerik 18 yaşından küçükler için uygun olmayabilir).

Yapay zekası olmayan RealDoll’lar normalde binlerce Dolar’a satılıyor. Harmony yapay zeka platformu ile desteklenmiş konuşan robotik baş, algılayıcı baş kartı ve boynu, çeneyi, ağzı ve gözleri oynatabilen motorlu otomatik parçaları bulunan kafa seti tek başına 10 bin Dolar (61,5 bin Lira) tutuyor. Bu baş mevcut robotlara bir güncelleme olarak eklenebiliyor.

iOS uygulaması yapım aşamasında

X-Mode’un yanı sıra McMullen kullanıcılara Harmony uygulamasının da tamamen yenilenmiş bir versiyonunu sunacaklarını söylüyor. Uygulama şu anda Android üzerinden kullanılabiliyor ancak Apple cinsellik ve pornografi içeren uygulamalara izin vermediği için iOS üzerinden kullanıma sunulamıyor. Bunun için uygulamanın daha sade bir versiyonu geliştirilecek. Kullanıcılar bilgisayar üzerinden ya da Realbotix sitesinden Android uygulamasını güncelleyerek tam sürüme ulaşabilecek. iPhone’larda ise tam sürüm kullanılamayacak. Sanal bir RealDoll ile sohbet etmeyi sağlayan uygulama yıllık 25 Dolar’lık bir abonelik bedeli ile kullanılabiliyor. Yeni sürüm Ekim ayında kullanıma sunulacak.

Uygulamada, seks robotlarında kullanılan yapay zeka yazılımı kullanılıyor. Uygulamaya gelen güncellemeler arasında yeni avatar, oynanış seçenekleri, kıyafet ve hediyeler satın alabildiğiniz ya da yeni içeriklerin kilidini açabildiğiniz uygulama için satın alma seçenekleri ve yapay zekaya, grafiklere ve arayüze gelen geliştirmeler yer alıyor. Realbotix Yapay Zeka ve İçerik Müdürü Guile Linderoth “15 seviye yapay zeka geliştirmeyi planlıyoruz. Her güncellemede bir önceki seviyeye yeni bir şeyler ekleyerek ilerleyeceğiz. Şu anda dördüncü seviyedeyiz” diyor.

Erkek versiyonu da geliyor

Yapay zeka platformunun Henry adında bir erkek versiyonu da geliştiriliyor. Robotik erkek kafalar Realbotix ofislerinde çalışır durumda. Ekip Harmony yazılımının içeriğini Henry’nin kullanım amaçlarına göre yeniden düzenliyor. Linderoth “Erkek robotik kafa siparişlerini de 2019’dan itibaren almayı hedefliyoruz” diyor.

Kaynak: CNET

Abyss Creations tarafından geliştirilen yeni nesil yapay zekalı seks robotları Eylül ayından itibaren müşterilere gönderilmeye başlayacak. Robotlarda 'X-Mode' adı verilen yeni bir özellik bulunacak. Bu özellik sayesinde robot baş kısmında bulunan algılayıcılar sayesinde harekete ve dokunuşlara özel sesler ve yüz ifadeleriyle karşılık verecek. Harmony yapay zeka platformu ile desteklenmiş konuşan robotik baş, algılayıcı baş kartı ve boynu, çeneyi, ağzı ve gözleri oynatabilen motorlu otomatik parçaları bulunan kafa seti tek başına 10 bin Dolar'a satılacak. Bu baş mevcut Realdoll'lara takılabilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği