Uber yuva yıktı

Güney Fransa'da bir iş adamın eşinden sakladığı ilişkisi, araç paylaşım uygulaması Uber'de bulunan bir hata sebebiyle ortaya çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Güney Fransa’da bir iş adamın eşinden sakladığı ilişkisi, araç paylaşım uygulaması Uber‘de bulunan bir hata sebebiyle ortaya çıktı. Eşinin telefonunu kullanarak bir kez Uber çağıran adam daha sonra uygulamayı kendi telefonundan kullanmaya devam etti. Eşinin iPhone’undan çıkış yapmış olmasına rağmen, adamın yolculukları ile ilgili bilgiler eşine gönderilmeye devam etti. Bu bildirimleri takip ederek eşinden şüphelenen kadın, daha sonra adamın ilişkisini öğrendi.

Çift bu olay üzerine ayrılınca adam Uber’i dava etmeye karar verdi. 45 milyon Avro (yaklaşık 175 milyon lira) değerinde olduğu ifade edilen davada, iş adamının avukatı David-Andre Darmon “Müvekkilim uygulamadaki bir hatanın kurbanı olmuştur. Hata, özel hayatına etki etmiş ve sorunlar çıkmasına sebep olmuştur.” şeklinde konuştu.

Başkaları da etkilenmiş olabilir

Avukat davanın tutarının 45 milyon Avro olduğu yönündeki haberlere yorum yapmaktan kaçınırken, sadece müvekkilinin adının açıklanmasını istemediğini belirtti. Fransız Le Figaro gazetesi, bu hatadan başka kullanıcıların da etkilendiğini ifade etti.

İş adamının iddiasını denemek isteyen Le Figaro gazetesi önce bir iPhone üzerinden Uber’e giriş yaptı. Daha sonra başka bir telefondan aynı hesapla giriş yapan gazeteciler, ilk iPhone’dan çıkış yapılmasına rağmen bildirimlerin her iki telefona da gönderildiğini gördü.

Aralık ayında yapılan bir güncellemeyle giderildiği belirtilen hatanın Android kullanıcılarını etkilemediği ifade edildi. Uber konu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, müşterilerinin kişisel bilgilerinin her zaman öncelikli olduğunu dile getirdi.

Kaynak: BBC

Güney Fransa'da bir iş adamın eşinden sakladığı ilişkisi, araç paylaşım uygulaması Uber'de bulunan bir hata sebebiyle ortaya çıktı. Eşinin telefonunu kullanarak bir kez Uber çağıran adam daha sonra uygulamayı kendi telefonundan kullanmaya devam etti. Eşinin iPhone'undan çıkış yapmış olmasına rağmen, adamın yolculukları ile ilgili bilgiler eşine gönderilmeye devam etti. Bu bildirimleri takip ederek eşinden şüphelenen kadın, daha sonra adamın ilişkisini öğrendi. Çift bu olay üzerine ayrılınca adam Uber'i dava etmeye karar verdi. Davanın 45 milyon Avro değerinde olduğu belirtiliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği