Turistlere özel bisiklet konsepti

Sahil kenarındaki şehirlerde güneşin altında yürüyerek gezmek zorunda kalan turistler için yeni bir bisiklet konsepti geliştirildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir çoğumuz sıcak yaz günlerinde tatile gittiğimiz şehri yürüyerek keşfetmeye çalışmışızdır. Bazı turistik yerlerde, özellikle de şehrin eski yerleşim yerlerinde genellikle toplu taşıma olmuyor. Bu tür yerlerde turistler çoğunlukla yürüyerek gezmek durumunda kalıyor. Güneşin altında yürüdükçe terliyoruz, yoruluyoruz haliyle de gezinin tadı kaçıyor. Bazı durumlarda da zaman problemi yaşanıyor. Şehri gezmek için fazla vaktiniz yoksa yürüyerek gezmek pek mantıklı olmuyor. Araba kiralamak başta etkili bir çözüm gibi gelse de park yeri bulma sorunu, kalabalıkta araba kullanma derdi derken bu seçenek de pek kullanışlı olmuyor.

İki parçalı bisiklet

Solectrike (Solar + Electronic + Trike), sahil kenarındaki şehirlerde gezen turistleri rahat ettirmeyi amaçlayan bir bisiklet tasarımı. Bisikletin turistik yerlerdeki istasyonlardan kiralanarak kullanılması planlanıyor. Üç tekerlekli bisiklet iki kısma ayrılarak iki farklı parçaya bölünüyor: Birincisi Plaj Modülü, ikincisi ise Güç Modülü.

Bisikleti iki parçaya ayırdıktan sonra arka parçayı (güç modülünü) plajın kenarındaki küçük istasyona bırakacaksınız. Güç modülü orada güneş enerjisiyle şarj olacak. Ön kısmı (plaj modülü) ise tıpkı bir pazar arabasını çeker gibi çekerek plaja götüreceksiniz. Plaj modülünü açıp oturacağınız kısmı ve şemsiyeyi açacaksınız. Geriye sadece keyfinize bakmak kalıyor.

Kaynak: Behance

Sahil kenarındaki şehirlerde güneşin altında yürüyerek gezmek zorunda kalan turistler için yeni bir bisiklet konsepti geliştirildi. Solectrike (Solar + Electronic + Trike) adlı üç tekerlekli bisiklet turistleri rahat ettirmeyi amaçlayan bir bisiklet tasarımı. Bisikletin turistik yerlerdeki istasyonlardan kiralanarak kullanılması planlanıyor. Bisiklet iki kısma ayrılarak iki farklı parçaya bölünüyor: Birincisi Plaj Modülü, ikincisi ise Güç Modülü. Bisikleti iki parçaya ayırdıktan sonra arka parçayı (güç modülünü) plajın kenarındaki küçük istasyona bırakacaksınız. Güç modülü orada güneş enerjisiyle şarj olacak. Ön kısmı (plaj modülü) ise tıpkı bir pazar arabasını çeker gibi çekerek plaja götüreceksiniz. Plaj modülünü açıp oturacağınız kısmı ve şemsiyeyi açacaksınız. Geriye sadece keyfinize bakmak kalıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği