“Teknoloji devlerinin yapay zeka tartışması çocukça”

"Eric Schmidt, Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Steve Wozniak'ın yapay zeka tartışmaları çocukça"

Haber Özeti

Tam Sürüm

Viva Tech 2018‘de eski Google CEO’su Eric Schmidt, SpaceX CEO’SU Elon Musk‘ın yapay zeka teknolojisinin sağlayacağı faydaları anlamadığını söyledi. Ayrıca makine öğrenimi ve yapay zekanın insanlık için iyi olduğunu ve her insanı daha akıllı hale getirdiğini ifade etti: “İnsanlar telefonu kötüye kullanır diye icat etmemek yerine kötüye kullanımı önlemenin bir yolu bulunmaya çalışıldı.” Böylece, robotların hepimizi öldürüp öldürmeyeceği tartışması yeniden başlamış oldu.

Öncesinde, sürücüsüz araç teknolojisi kullanan Tesla’nın da CEO’su olan Musk, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘ün yapay zekayı tam anlamadığını söylemişti. Teknolojinin saygın isimlerinden Steve Wozniak ise yapay zekanın geleceği hakkında dramatik ve radikal ifadeler kullanıyor. Önceden Elon Musk ve Stephen Hawking ile aynı görüşte olan Wozniak şimdilerde öyle düşünmüyor. Wozniak ve Zuckerberg, Musk’ın yapay zekanın kötülük için kullanılacağı iddiasına karşı çıkmaya devam ediyor. Bu konuyla ilgili The Next Web yazarı Tristian Greene, teknoloji devlerinin yapay zeka tartışmasını çocukça bulduğunu yazdı. Bu tartışmanın halkın aklını daha fazla karıştırdığını ve yöneticilerin daha önemli konulara yönelmeleri gerektiğini ifade etti.

Kaynak: The Next Web

Eski Google CEO'su Eric Schmidt, Elon Musk'ın yapay zeka teknolojisinin sağlayacağı faydaları anlamadığını söyledi. Ayrıca, makine öğrenimi ve yapay zekanın her insanı daha akıllı hale getirdiğini ifade etti. Öncesinde Musk, Mark Zuckerberg'in yapay zekayı tam anlamadığını söylemişti. Steve Wozniak ise önceden Musk ve Stephen Hawking ile aynı görüşte iken şimdilerde öyle düşünmüyor. Wozniak ve Zuckerberg, Musk'ın yapay zekanın kötülük için kullanılacağı iddiasına karşı çıkmaya devam ediyorlar. Bu konuyla ilgili The Next Web yazarı Tristian Greene, teknoloji devlerinin yapay zeka tartışmasını çocukça bulduğunu yazdı. Bu tartışmanın halkın aklını daha fazla karıştırdığını ve yöneticilerin daha önemli konulara yönelmeleri gerektiğini ifade etti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği