Riptide, R1 Black isimli yeni bir elektrikli kaykay geliştirdi

Riptide’ın geliştirdiği yeni kaykay R1 Black, Surf Adapter adlı aparatı sayesinde yüksek hızda bile üstün manevra imkanı sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Elektrikli kaykaylar genellikle hızlı oluyor ama ani hareketlerde çok başarılı olmuyorlar. Boosted’ın Mini kaykayları bile ani hareketlerden ziyade yolculuk etmek için tasarlanmış. Kaykay üreticisi Riptide’ın bunun için bir çözümü var. Yeni tanıtılan R1 Black adlı ürün, şirketin mevcut R1 elektrikli kaykaylarına bir sörf tahtasının hareket kabiliyetini getiriyor. Waterborne Skateboards’un geliştirdiği Surf Adapter adı verilen aparat sayesinde R1 Black, standart R1  modeline göre üç kat daha fazla manevra kabiliyetine sahip oluyor. Böylece yüksek hızda ani manevralar yapmaktan çekinmenize gerek kalmıyor.

R1 Black, Riptide’ın her anlamda en iyi kaykayı değil. En fazla saatte 29 km hıza ulaşabilen R1 Black, saatte 35 km hıza çıkabilen R1X’ten daha yavaş. Ayrıca 11,2 km’lik menzili ile bu araç daha çok kısa mesafeli yolculuklarda kullanılabiliyor.

Fiyat bakımından ise R1 Black, önceki ürünlerin tam ortasında yer alıyor. Ön sipariş fiyatı 749 Dolar (8 Nisan’dan önce verilen siparişlerde 649 Dolar) R1 ve R1X’in fiyatlarının tam ortasında. Ama zaten bu iki modelden birine sahipseniz sırf hareket kabiliyeti için R1 Black almanıza gerek yok. Riptide, Surf Adapter kitini 125 Dolar’a ayrıca satıyor. Bunu alıp mevcut kaykayınıza takarak aynı hareket kabiliyetini elde edebilirsiniz.

Kaynak: Engadget

Kaykay üreticisi Riptide, yüksek hız yapabilen elektrikli kaykayların manevra kabiliyetinin azalmasına yeni bir çözüm getirdi. Yeni tanıtılan R1 Black adlı ürün, şirketin mevcut R1 elektrikli kaykaylarına bir sörf tahtasının hareket kabiliyetini getiriyor. Waterborne Skateboards’un geliştirdiği Surf Adapter adı verilen aparat sayesinde R1 Black, standart R1  modeline göre üç kat daha fazla manevra kabiliyetine sahip oluyor. Böylece yüksek hızda ani manevralar yapmaktan çekinmenize gerek kalmıyor.Yorumunuz: